Skocz do zawartości
IGNOROWANY

oświetlenie drzwi


Szpunar200

Rekomendowane odpowiedzi

kupilem okablowanie oswietlenia drzwi. lampki biale i czerwone. Mam w drzwiach sterownik 8T0 959 792 N. wtyczke na 32 piny. nie wiem gdzie wpiac kable (czerwono bialy i brazowy) od oswietlenia.  Znalazlem gdzies zdjecie ze czerwono bialy na pin 16 a brazowy na pin 5 ale ten pin jest juz zajety. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drzwi przód kostka 32 pin zasilanie pin 16 masa pin 3, drzwi tył kostka 16 pin zasilanie pin 12 masa pin 1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

58 minut temu, shevu napisał:

Zaznaczasz ostrzegawcze tylko ;) 

podlaczylem jak kolega wyzej pisal, zakodowalem jako oswietlenie ostrzegawcze i nie swieci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musi. Jesteś pewny kodowania? Błąd żarówki się nie pokazuje?

Jedna kwestia. Po kodowaniu włącz i wyłącz zapłon. Potem zamknij z pilota, a następnie otwórz. Po otwarciu drzwi musi świecić - jeśli kodowanie i żarówki są dobre.

Edytowane przez shevu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, shevu napisał:

Musi. Jesteś pewny kodowania? Błąd żarówki się nie pokazuje?

Jedna kwestia. Po kodowaniu włącz i wyłącz zapłon. Potem zamknij z pilota, a następnie otwórz. Po otwarciu drzwi musi świecić - jeśli kodowanie i żarówki są dobre.

kodowalem drzwi lewe kierowcy: select > 42 door elect driver> pomocnik kodowania > drugi bajt> warning light. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyciągnij żarówki z lampek, zamknij i otwórz drzwi. Jak nie pokaże błędu, to sterownik się nie zakodował poprawnie. Jeśli się pokaże to może masz masę ze złego miejsca. (Ja się podpiąłem pod brązowy przewód, który już tam był)

 

P.S Możesz jeszcze wypiąć na chwilę kostki z głównym zasilaniem sterownika. Wtedy będziesz mieć pewność, że się zresetował.

Edytowane przez shevu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, shevu napisał:

Wyciąg żarówki z lampek, zamknij i otwórz drzwi. Jak nie pokaże błędu, to sterownik się nie zakodował poprawnie. Jeśli się pokaże to może masz masę ze złego miejsca. (Ja się się podpiąłem pod brązowy przewód, który już tam był)

bede probowal. mam nadzieje ze sie uda

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

49 minut temu, shevu napisał:

Wyciągnij żarówki z lampek, zamknij i otwórz drzwi. Jak nie pokaże błędu, to sterownik się nie zakodował poprawnie. Jeśli się pokaże to może masz masę ze złego miejsca. (Ja się podpiąłem pod brązowy przewód, który już tam był)

 

P.S Możesz jeszcze wypiąć na chwilę kostki z głównym zasilaniem sterownika. Wtedy będziesz mieć pewność, że się zresetował.

Wyskoczyło mi coś takiego w vcds. To znaczy że mam coś nie tak z kablami?

20190613_190835.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli masz wsadzone działające żarówki  to tak, źle podłączone. Podłącz masę do brązowego przewodu w istniejącej wiązce. Upewnij się, że plus masz podłączony do PINu 16 - dotyczy przednich drzwi. Na niebieskiej obudowie złącza masz napisane zaraz obok dziur. Upewnij się też, że masz w tym miejscu (16) pin w sterowniku... podobno w niektórych nie było 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, shevu napisał:

Jeśli masz wsadzone działające żarówki  to tak, źle podłączone. Podłącz masę do brązowego przewodu w istniejącej wiązce. Upewnij się, że plus masz podłączony do PINu 16 - dotyczy przednich drzwi. Na niebieskiej obudowie złącza masz napisane zaraz obok dziur. Upewnij się też, że masz w tym miejscu (16) pin w sterowniku... podobno w niektórych nie było 

wszystko dziala. plus na pin 16 a mase dalem na pin 5 razem z innym brazowym kablem. wszystko zadzialalo. bardzo ci dziekuje za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...