Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Biegi nie wchodzą


Nortiie95

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich forumowiczów

Jestem tu nowy i zglaszam się do was z moim problemem,mam nadzieję że mogę na was liczyć i pomożecie :)

Posiadam audi a4b5 1.9 tdi 98r. 

Problem wygląda tak:

Auto stało jakieś 2 tygodnie bez odpalania gdzie wcześniej nie było z nim problemów prócz tego że niekiedy od czasu do czasu podczasz jazdy zapalaly się kontrolki i tak jakby przygasal ale to na sekundę po chwili wszystko było wporzadku. 

Wczoraj podpiolem końcówkę obdII aby spróbować wyeliminować błąd airbag ale przez aplikację darmowa ciężko :) więc dałem sobie spokój z tym lecz zauważyłem że przez podpięta końcówkę obdII auto zaczęło częściej przygasac i zapalala się kontrolka świec po odpieciu zadziej występował problem. 

Później mialem wyjazd wsiadam do auta odpalam bez problemu prócz tego że przy opalaniu słuchać i czuć tak jak by któraś z poduszek silnika poszła bądź nie wiem ale odpaliłem wszystko było ok. 

Następnie próbuje wbić bieg a tu nic jak by sprzęgło nie działało mimo tego że pedal sprzęgła wciska się tak jak wcześniej, czytałem trochę na ten temat i tak się zastanawiam czy próbować odpowietrzyc wysprzeglik sprzęgła gdzie wszystkie płyny są w normie czy też próbować rozkleić tarcze gdzie (nie wiem jak się do tego zabrać) ale myślę że mogły się poskleiac. 

Czekam na wasze pomocne odpowiedzi :) jak będę miał chwilę to postaram się nagrać filmik który wszystko wyjaśni 

Dodam jeszcze że autko z tego co wiem ma inne wgrane mapy i jak na 1.9 tdi 90km teraz myślę że ma jakieś 130 i zastanawiam się czy przez podłączenie tego OBD2 coś mogło mu zaszkodzić lecz problem ze w czasie jazdy auto tak jakby przygasa i zapalaly się kontrolki było dużo przed podłączeniem OBD2

 

 

Edytowane przez Nortiie95
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę że nie będzie ta tarcza posklejana.

Musisz znaleźć przyczynę przygasania tych kontrolek.

Może któraś masa nie styka lub któryś kabel jest przerwany.

Najlepiej byłoby podpiąć kabelek i sprawdzić co wyskakuje.

Gdzieś ty kolega Kowi wrzucił vcdsa lita i działa bez problemów.

Pedal sprzęgła odbija normalnie???

Zobacz czy jak wbijasz bieg na zgaszonym aucie to auto będzie chciało pojechać tylko zrób to ostroznie.

Poducha silnika nie będzie tym problemem lecz pewnie to że silnik nie łapie od razu na wszystkie cylindry.

Może być pier**la typu jakiś czujnik itp albo sama pompa lub motorówka w złym stanie ale to tylko gdybanie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...