Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Niskie ciśnienie oleju


piter_00

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Audi A4 B8 2.0 TDI 136KM

W zeszłym roku w wakacje na autostradzie po dłuższej jeździe z dużą prędkością w chwili zatrzymywania na bramce opłat wyświetlił mi się komunikat o niskim ciśnieniu oleju z czerwoną lampką i zaleceniem wyłączenia silnika. Ponieważ stałem w kolejce do bramki tak zrobiłem. Jednak przyszedł moment by się ruszyć z miejsca, po odpaleniu silnika komunikat się nie pojawił, nie było problemu cała dalszą drogę. Sytuacja powtórzyła się około miesiąca później również przy opuszczaniu autostrady (nagłe zmniejszenie prędkości spowodowało wyświetlenie komunikatu). Po ponownym odpaleniu silnika alarm nie występował. Krótko potem wymieniałem olej, filtr i od tamtej pory cisza. Dzisiaj żona powiedziała mi, że miała taką samą sytuację kilka dni temu  (nie na autostradzie) po przejechaniu długiego odcinka (ok.3-4 km) ze stałą prędkością ok. 70 km/h, komunikat pojawił się w chwili zwalniania przy dojeżdżaniu do domu, jednak po chwili zniknął. Auto było chyba nagrzane, w sumie pokonała odcinek około 25 km przy tych upałach. Mnie się nie pojawiał od zeszłego roku ten komunikat, uznałem wtedy że problem rozwiązała wymiana filtra.

Ktoś spotkał się z czymś takim i co może być problemem, ewentualnie od czego byście zaczęli szukać przyczyny?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomiar ciśnienia oleju i trzeba zajrzeć do pompy oleju, z którą mają problem te silniki. Już dawno powinieneś to zrobić, a nie przez rok jeździsz z wadą, która może go zatrzeć. Brawo Ty ?

Edytowane przez przem8
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Sprawdź jeszcze czujnik ciśnienia oleju i podłącz samochód do kompa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...