Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wyciecie katalizatora


2.0Quattro

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Mam takie pytanko bo duzo osob pisze o wycieciu kata lub wstawieniu DP ale nikt nie pisze czy auto przejdzie przeglad,skoro teraz mierza jakosc spalin na stacjach,wiec jak to w koncu z tym jest ?

Bo mam w planach usunac wklad kata,tylko jesli bedzie problem na przegladzie to lipa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 14.06.2019 o 07:37, 2.0Quattro napisał:

Mam takie pytanko bo duzo osob pisze o wycieciu kata lub wstawieniu DP ale nikt nie pisze czy auto przejdzie przeglad,skoro teraz mierza jakosc spalin na stacjach,wiec jak to w koncu z tym jest ?

Bo mam w planach usunac wklad kata,tylko jesli bedzie problem na przegladzie to lipa.

wszystko zależy od diagnosty, pomiar spalin "niby" był od zawsze tylko mało kto go robił.  Teraz mobilki mają sprzęt i w trasie łapią. W przypadku euro5+ kat metalowy+spreparowany soft+zdrowe auto, nie oszukasz tylko pomiaru laserowego badającego spaliny podczas jazdy ale to na naszych drogach tylko klepie statystykę.

pamiętaj że jak się wtopisz to kaplica, jesteś w systemie.

Edytowane przez marcin4x4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie, dlatego chyba zrezygnuje 

A u mnie na OSK badają spaliny więc lipa 

Trzeba pomyśleć o przerobce tłumików tylko ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, 2.0Quattro napisał:

No właśnie, dlatego chyba zrezygnuje 

A u mnie na OSK badają spaliny więc lipa 

Trzeba pomyśleć o przerobce tłumików tylko ?

To jedź gdzie indziej 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To i tak jest tylko kwestia czasu, jak wszedzie bedzie to wprowadzone,wiec za dlugo sie nie naciesze :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 28.07.2019 o 09:59, 2.0Quattro napisał:

To i tak jest tylko kwestia czasu, jak wszedzie bedzie to wprowadzone,wiec za dlugo sie nie naciesze :)

Czas pokaże 

Edytowane przez Kodzak33
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 28.07.2019 o 17:57, Kodzak33 napisał:

To dasz w łapę,  nie stresuj się i wywal chwasta

to musisz znaleźć mega głupiego diagnostę. po za tym jak Ci pierwszy wpisze w system to już nikt się nie podłoży.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, marcin4x4 napisał:

to musisz znaleźć mega głupiego diagnostę. po za tym jak Ci pierwszy wpisze w system to już nikt się nie podłoży.

Owszem, tylko wez pod uwage ze nadal jest masa mega glupich diagnostow. Poza tym jest duza roznica jak sie robi przeglady zachod pl/wschod pl, a takze miasto/wies. Ostatnio kumpel na wsi mial taka sytuacje ze nawet z auta nie wychodzil i przeglad podbity. Tak wiec przepisy sobie, a rzeczywistosc sobie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, marcin4x4 napisał:

to musisz znaleźć mega głupiego diagnostę. po za tym jak Ci pierwszy wpisze w system to już nikt się nie podłoży.

Spokojnie że podłoży jak nawet wsadzi na chwilę kata? nie takie rzeczy się robi nawet w Niemczech 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, bartez90 napisał:

Owszem, tylko wez pod uwage ze nadal jest masa mega glupich diagnostow.

nie na tyle głupich by brali w łapę pod okiem kamer. Sam tok myślenia jest po prostu głupi.

6 godzin temu, Kodzak33 napisał:

Spokojnie że podłoży jak nawet wsadzi na chwilę kata? nie takie rzeczy się robi nawet w Niemczech 

u nas będą inne przepisy, jeśli auto przejdzie przegląd a policja Cie złapie to diagnosta beknie.

Edytowane przez marcin4x4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, bartez90 napisał:

Ostatnio kumpel na wsi mial taka sytuacje ze nawet z auta nie wychodzil i przeglad podbity. Tak wiec przepisy sobie, a rzeczywistosc sobie.

u nas też tak było... i się skończyło już kilka lat temu a SKP jakby "ubyło".

Generalnie przy autach euro 4 bym się nie spinał, euro 5 do zrobienia.

Edytowane przez marcin4x4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

43 minuty temu, marcin4x4 napisał:

nie na tyle głupich by brali w łapę pod okiem kamer. Sam tok myślenia jest po prostu głupi.

u nas będą inne przepisy, jeśli auto przejdzie przegląd a policja Cie złapie to diagnosta beknie.

Pff, haha po wyjeździe ze stacji możesz wiele rzeczy zmienić i z jakiej paki ma za to odpowiadać diagnosta jak robi badanie raz w roku, zejdź troszku na ziemię ? poza tym kto daje w łapę pod kamerą ?

Edytowane przez Kodzak33
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Kodzak33 napisał:

Pff, haha po wyjeździe ze stacji możesz wiele rzeczy zmienić i z jakiej paki ma za to odpowiadać diagnosta jak robi badanie raz w roku, zejdź troszku na ziemię ? 

No raczej, ale kolega wyzej ma swoje wesole teorie:-)

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to nie są teorie tylko konkretne regulacje, które mówią między innymi o zakazie wykonywania zawodu przez 5 lat , w skrajnych sytuacjach 5 lat krat (czyn który tutaj sugerujecie). Procedura jest bardzo prosta, składamy skargę lub wniosek (policja) i chłopaki robią wjazd na SKP.

Przypominam że wiele spraw związanych z przeglądami reguluje kodeks karny a obecnie zaostrzają przepisy w całej unii.

Na wasze sugestie też jest paragraf więc ogólnie mówić gratuluje odwagi (głupoty).

Edytowane przez marcin4x4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, marcin4x4 napisał:

Na wasze sugestie też jest paragraf więc ogólnie mówić gratuluje odwagi (głupoty).

Pokaz "madralo" w ktorym miejscu ja cos sugerowalem. Bo widze ze czytanie ze zrozumieniem nie jest Twoja mocna strona.

Pisalem tylko ze diagnosci nadal potrafia podbijac przeglady bez sprawdzania czegokolwiek. To tez jest scigane? Czy jednak sugerowanie lapowek, o ktorym ja nie pisalem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, marcin4x4 napisał:

 

Bylo co innego ale szkoda gadac, szkoda czasu i nerwow. Ty wiesz swoje, my wiemy swoje. Lepiej nie wchodzic sobie wzajemnie w droge i nie wypowiadac sie w tych samych tematach. Konflikty sa tu niepotrzebne.

Edytowane przez bartez90
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, bartez90 napisał:

Pokaz "madralo" w ktorym miejscu ja cos sugerowalem. Bo widze ze czytanie ze zrozumieniem nie jest Twoja mocna strona.

u Ciebie też leży i kwiczy, nie cytowałem Twojej wypowiedzi, nie odnosiłem się konkretnie do Twojej osoby ale jak zwykle uderz w stół...

16 godzin temu, bartez90 napisał:

szkoda czasu i nerwow.

to się nie spinaj, nie ma o co.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, marcin4x4 napisał:

u Ciebie też leży i kwiczy, nie cytowałem Twojej wypowiedzi, nie odnosiłem się konkretnie do Twojej osoby ale jak zwykle uderz w stół...

Prosze bardzo:

 

W dniu 30.07.2019 o 23:21, marcin4x4 napisał:

Na wasze sugestie też jest paragraf więc ogólnie mówić gratuluje odwagi (głupoty).

Wiec pytam sie jeszcze raz: czyje sugestie skoro piszesz w liczbie mnogiej, a tylko oprocz mnie jedna osoba tu sie wypowiadala?

U Ciebie nie funkcjonuje czytanie ze zrozumieniem i wkladasz ludziom w usta slowa, ktorych nie wypowiedzieli.

Edytowane przez bartez90
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wy czyli środowisko użytkowników tudzież społeczeństwo lub grupa ludzi namawiacie lub sugerujecie bezkarność za złamania artykułu 66. KD odraz dwóch artykułów KK (przypominam że dający łapówkę również idzie siedzieć).

 

 

 

 

Edytowane przez marcin4x4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

58 minut temu, marcin4x4 napisał:

Wy czyli środowisko użytkowników tudzież społeczeństwo lub grupa ludzi namawiacie lub sugerujecie bezkarność za złamania artykułu 66. KD odraz dwóch artykułów KK (przypominam że dający łapówkę również idzie siedzieć).

 

 

 

 

Bardzo pokrętne tłumaczenie.

A prawa mnie nie musisz uczyć bo znam je lepiej od Ciebie (jestem prawnikiem), więc równie dobrze Twoje słowa mogę potraktować jako pomówienie. Przypominam, że kk też to reguluje.

Powiem Ci więcej, różnica jest taka, że ja jako prawnik potrafię odróźnić obowiązywanie przepisów od ich faktycznego egzekwownia. Większość ludzi ma z tym kłopot, gdy naogląda się za dużo telewizji. Tak jak z autopsji w sądach najważniejsza jest statystyka, a nie prawidłowe obsądzenie sprawy (zgodnie z literą prawa), tak samo jest w urzędach i w policji. Są miejsca w kraju gdzie przepisy są egzekwowane, a są miejsca gdzie nie są egzekwowane (bo jest za mało osób żeby je egzekwować, bo szef kładzie nacisk na co innego, bo jest za dużo innej roboty itp itd). Dam Ci przykład: przemyt papierosów i alkoholu przez granicę też jest karany (dużo surowiej niż durne wycinanie katów). I myślisz że jak to wygląda u mnie na wschodzie na granicy z UA? Celnik dostaje w łapę i się z tego cieszy, a mrówka przejeżdża i wszyscy są zadowoleni. Znam takich co od lat codziennie po kilka kursów robią autem i mają się dobrze. I prędko się to nie zmieni. Ty mieszkasz w trochę innym miejscu, więc masz inne spojrzenie na to (czemu się nie dziwie).

Edytowane przez bartez90
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...