Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Montaż CB w schowku pasazera A4 B6/B7


konian

Rekomendowane odpowiedzi

Rozkręcamy radyjko i wlutowujemy dłuższe kable do gniazda mikrofonu (50cm starczy) WAŻNE - nie lutujemy jeszcze gniazda do końca kabli !!!!

134f25c4870d9c9amed.jpg

Malutki głośniczek montujemy na podstawce (głośniczek można kupić na allegro a podstawkę zrobić samemu)

728fbb62cd162596med.jpg

Odkręcamy schowek i montujemy w nim radyjko, ja zabrałem do domu bo było strasznie zimno (listopad)

e0655bec18e4ac32med.jpg

Przeciągamy kable przez otwór w tylnej części schowka (antenowy, zasilający, głośnikowy i przedłużone kabelki mikrofonu)

15db5608da787acfmed.jpg

Montujemy schowek na swoim miejscu i przeciągany kable na swoje miejsca
1. Kabel mikrofonowy przeciągamy pod górną osłoną do uchwytu na telefon - teraz możemy przylutować gniazdo mikrofonu (jeśli zrobimy to wcześniej nie przeciągniemy kable przez otwór)

751df3b95fda58e6med.jpg

2. Kabel zasilający przeciągamy pod dolną osłoną do wtyczki gniazda zapalniczki - montaż w ten sposób daje bezproblemowy dostęp do bezpiecznika

cdddfd6d5ac723b7med.jpg

3. Kabel głośnikowy pod osłoną prawego słupka, podsufitką do oświetlenia kabiny UWAGA NA KURTYNĘ - kabel przeciągnąć między kurtyną a słupkiem

cb91062e2a64cb72med.jpg

4. Kabel antenowy gdzie kto chce (ja mam przeciągnięty pod osłoną prawego słupka i podsufitką do tylnego zawiasu klapy, dalej razem z kablami podświetlenia rejestracji, świateł i wycieraczki na zewnątrz - taki montaż nie powoduje przygniecenia uszczelki) UWAGA NA KURTYNĘ - kabel przeciągnąć między kurtyną a słupkiem

Odkręcamy oświetlenie kabiny i montujemy w nim głośniczek - jest tam miejsce w które będzie idealnie pasował
Dodatkową zaletą tego miejsca jest to że jest blisko ucha i radyjko może być cichutko a i tak wszystko słychać

53defd94f69a75c8med.jpg
02c4ffd7e49ed444med.jpg

przykręcamy oświetlenie

259d21f700c6fb08med.jpg

efekt końcowy jest taki
7d64c11cbe3898a6med.jpg
f3af3eded1298ddcmed.jpg
ca849bcd21596968med.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehe.. cwane :) dobry pomysl.. :good:

A myslales nad przeciagnieciem gruchy do podlokietnika..? :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehe.. cwane :) dobry pomysl.. :good:

A myslales nad przeciagnieciem gruchy do podlokietnika..? :mysli:

Tak, niesty opcja odpadła:

1. Brak możliwości szybkiego sięgnięcia do gruchy

2. Podłokietnik jast regulowany, więc po pewnym czasie kabel mógłby się uszkodzić

3. Jak grucha byłaby na wierzchu nie zamknąłbym klapki schowka.

4. Pewnie trzeba by było wiercić :confused4:[br]Dopisany: 12 Marzec 2009, 12:41_________________________________________________

Brawo :good: jaka ładna kiera :naughty:

dziękuję

http://www.a4-klub.pl/smf/b7_bkn_wymiana_kierownicy_4ramiennej_multi_na_r8tt_multi_fotostory-t45414.0.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super robota właśnie o takie coś mi chodziło. Ja tylko zastanawiałem sie czy by nie wyprowadzić dwóch potencjometrów(i wtyku do "gruszki" jak ktos nie ma zestawu do tel.) na tunel z regulacją głośności i zmiana kanałów lub SQL. Kapitalny pomysł z tym montażem głośnika, że tez wcześniej na to nie wpadałem :)

Hmm kiera :kox:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ten projekt bardzo mi się podoba :kox: że tak powiem opracowane z głową, pokaż jeszcze jak masz antenkę zamocowaną

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brawo za pomysł... Właśnie rozpocząłem montaż korzystając z pomysłu kolegi @Konian.

Podczas pracy nasunęło mi się kilka pytań:

1) Którędy ciągnąłeś kabel antenowy ?

2) Na co należy uważać ciągnąc kabel głośnikowy do światła na podsufitce ?

Osobiście na dzisiaj zamontowałem radio w schowku ( były nawet tam od góry gotowe dziury :)

Natomiast dla tych co nie mają uchwytu na telefon proponuję przeciągnąć przewód od gruszki do końca tunelu i wyprowadzić go gdzieś w okolicach podłokietnika.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1) kabel antenowy kiedyś był puszczony w podsufitce, teraz leci kanałem środkowym.

2) kabel do głośnika ciągnąłem prawym słupkiem i jest tam kurtyna, więc należy kabel umieścić tak żeby kurtyna miała jak się rozwinąć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1) kabel antenowy kiedyś był puszczony w podsufitce, teraz leci kanałem środkowym.

Jak w takim razie wygląda to za kanałem ? Wchodzisz jakos pod wykładzine czy te 5-10cm przewodu ciągniesz śmiało do tylniej kanapy ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy zamiast gruszki można wykorzystać mikrofon z zestawu głośnomówiącego? Zamontować jakiś przycisk do włączania mikrofonu np. w okolicach skrzyni biegów. Co o tym sądzicie - wykonalne ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...