Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Odsprzedaż odszkodowania a sprawa w sądzie


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, dwa lata temu ojciec odsprzedał roszczenia do odszkodowania, teraz dostał wezwanie jako świadek. Ktoś już miał taką sytuację? Jakich pytań może się spodziewać. Musi wstawić się na sprawę? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

ostatnio tez dostałem takie wezwanie. Zdziwiony bo kancelaria której ja dałem cesje sprzedała ja dalej do innej której kompletnie nie znałem. Zadzwoniłem do kancelarii i powiedzieli mi ze w sądzie jak mam to żebym zabrał umowę kupna sprzedaży o ile sprzedałem pojazd w trakcie odszkodowania, mogą być pytania czy pojazd był naprawiany i czy są faktury jakieś. Tak to nic wielkiego poza tym. Bardziej po prostu ubezpieczalnia chce się upewnić ze nie ma podwójnego wymuszenia pieniędzy od nich. W moim przypadku pisałem pismo ze nie mogę się stawić na sprawę z racji ze jestem za granica, było to w kwietniu, natomiast póki co kolejnego wezwania nie dostałem, stad chyba się sprawa rozwiązała bez mojej obecności ( Pani w sądzie powiedziała mi ze jeśli będą potrzebować mnie jeszcze dalej jako świadka to się odezwa) póki co cisza ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 16.06.2019 o 17:43, Tomek napisał:

Witam, dwa lata temu ojciec odsprzedał roszczenia do odszkodowania, teraz dostał wezwanie jako świadek. Ktoś już miał taką sytuację? Jakich pytań może się spodziewać. Musi wstawić się na sprawę? 

Musi stawić się w sądzie pod rygorem grzywny.

W przypadku szkody częściowej , pytania będą zmierzały do ustalenia czy naprawa została wykonana, jakim kosztem, czy są faktury  za naprawę , czy samochód miał szkody wcześniej, czy został sprzedany, czy w stanie naprawionym czy nie itp.

w przypadku całkowitej szkody, co się stało z pojazdem po szkodzie, za jaką kwotę został sprzedany bądź naprawiony itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...