Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wymiana dwumasy


Damiano777

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, potrzebuje wymienić w swoim audi b8 ze skrzynią automatyczną tiptronic koło dwumasowe. Dzwoniłem do kilku mechaników, niektórzy nie chcą się tego podjąć, ceny między mechanikami także  potrafią się też drastycznie różnić, a niektórzy robią wrażenie jak by nigdy wcześniej tego nie robili zadając mi pytanie czy wymienić koło dwumasy wraz ze sprzęgłem (w tej skrzyni nie ma sprzęgła:P).  Możecie mi kogoś polecić z okolic Wrocławia kto mógłby się tego podjąć za w miarę rozsądną cenę (niektóre cenniki to prawie jak w Aso;() i znał się na rzeczy? Słyszałem, że to dość skomplikowany zabieg więc chciałbym auto oddać w dobre ręce. Z góry dziękuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli masz napęd na przód, jak wpisałeś w profilu, to masz multitronik. Wymiana sprzęgła z dwumasem to normalny zabieg w tym przypadku.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

napęd mam na przód, według specyfikacji w autoDNA pokazuje mi typ skrzyni TIPTRONIC, szczerze to się już pogubiłem trochę w wersjach tych skrzyń. Wiem jedno że nie czuć zmiany biegów w tej skrzyni i jest to podobno bardzo delikatna skrzynia tej wersji audi. Jeden z mechaników twierdził że nie ma tam sprzęgła i że jest to skomplikowany zabieg (demontaż filtra cząsteczek stałych, demontaż skrzyni, podniesienie silnika). 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To żyj dalej z tą swoją wiedzą.

W audi zasada jest prosta - ośka to multi, a Q to tip. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...