Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Słaby nadmuch z środkowych kratek


kharo

Rekomendowane odpowiedzi

Hej,

Mam problem z środkowymi 2 kratkami, nawiew ustawiony tylko na środek na klomatroniku, dwie kratki po bokach lewa i prawa dmuchają jak szalone a 2 środkowe obydwie bardzo słabo, jedna z środkowych coś tam czuć że dmucha (lewy środek) natomiast prawa wogole. Klapki widać są otwarte. Gdzie szukać przyczyny? Auto a4 b7 klimatronik 2 strefowy. Filtr kabiny wymieniany miesiąc temu.

Edytowane przez kharo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem czas podpiąć się do komputera: pokazuje bląd w klimatroniku jak ponizej. Ktoś coś podpowie od czego zacząć?

01272 - Positioning Motor for Central Flap (V70)
        41-10 - Blocked or No Voltage - Intermittent

Czy zaczac od nastaw klap czy od razu wymienic silniczek?

 

 

Edytowane przez kharo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki, zdemontuję schowek włączę nastawy i zobaczę czy chodzi ten silniczek V70 który wskazuje ECU. Jest jakiś sposób na odratowanie silniczka, szczotki czy coś? Czy raczej zamówić używkę i podmienić. Podrzuci ktoś instrukcję jak zrobić nastawy który kanał i co i jak?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej nie silniczek a potencjometr który jest częstą przyczyną. Przerabiałem to samo i zamówiłem zaniennik z Chin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odgrzeję kotleta, żeby nie zakładać nowego tematu. U mnie jest taka sytuacja, że obojętnie jak nie ustawię nadmuchu to zawsze leci z bocznych kratek. Czy to na nogi czy na szybę.. VCDS nie pokazuje żadnych błędów, robiłem nastawy, silniczki pracowały, aż wartości we wszystkich kolumnach wynosiły 0 ale nic to nie zmieniło. Będę wdzięczny za sugestie gdzie szukać przyczyny. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...