Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wymiana sterownika ABS


arteq93

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich.

Od jakiegoś czasu mam problem z ABS w mojej A4. Na początku sporadycznie zapalała się kontrolka na desce, natomiast teraz świeci się cały czas. Nie mogę również połączyć się z żadnym modułem w samochodzie przez interfejs. Mechanicy stwierdzili że padł sterownik ABS. W moim aucie jest pompa Bosh 5.3 8E0 614 111 AB wraz ze sterownikiem 0 273 004 281. Podobno tego sterownika się nie koduje. Czy mogę wymienić sam sterownik (oczywiscie o tym samym numerze) bez ruszania pompy?

Z góry dzięki za wszystkie sugestie :)

===UPDATE===

Udało mi się rozwiązać problem. Być może moje doświadczenie przyda się komuś innemu.

Kupiłem używaną pompę wraz ze sterownikiem (dokładnie te same numery które wymieniłem wyżej). Przed montażem podłączyłem zakupiony moduł do złącza w samochodzie, żeby sprawdzić czy sterownik nie jest martwy - kontrolki przestały się świecić. Wymieniłem więc sam sterownik, pozostawiając tym samym starą pompę na swoim miejscu, dzięki czemu nie musiałem odpowietrzać układu. Sama wymiana sterownika jest łatwa, jednak musiałem wyjąć nadkole i zbiornik płynu spryskiwacza, żeby się do niego dostać. Żadna adaptacja czy kodowanie nie były konieczne.

Pozdrawiam :)

Edytowane przez arteq93
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam sterownik ABS da się wymienić bez demontażu nadkola i zbiorniczka. Wystarczą sprawne palce i odpowiednie klucze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...