Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Chłodnica syczy, dymi, pluje olejem (jest filmik)


Sicario

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie, zaczęło mi syczeć, dymić i uchodzić oleistym płynem z przodu maski. Co to jest i za ile to naprawić i jak najtaniej w Krakowie? Powiem, że to mój pierwszy samochód w życiu, a moja wiedza o samochodach jest bliska zeru, dopiero się doświadczam. Chętnie wezmę namiary na taniego uczciwego mechanika i gazownika  w południowo-zachodnim Krakowie. Panowie, pomóżcie nowemu, bom niedouczony! tutaj nagranie z tego co się dzieje: https://openload.co/f/PGGuvhx4IZo

Edytowane przez Sicario
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klima nie działa? możesz polać wodą to miejsce, lub jakimś płynem pieniącym aby się upewnić czy to na pewno skraplacz klimatyzacji a nie chłodnica,

naprawić możesz sam, ściągnij sobie książke w pdf Audi a4 sam naprawiam, wcześniej jak się upewnisz że to skraplacz a nie chłodnica to podjedz do serwisu klimatyzacji i niech spróbują odciągnąć czynnik, później przy nabiciu zapłacisz mniej, ale to mało prawdopodobne że uda się coś odzyskać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie nie jestem pewien. Ktoś mi powiedział, że to chłodnica klimy. A na wyłączonej klimie dzieje się to samo. Otwieram zbiornik na płyn chłodniczy  a tam wydaje się pusto. Mam chyba nieszczelność w układzie chłodniczym i mi zszedł cały płyn. Czy na czymś takim dojadę do mechanika parę kilometrów, czy muszę kupić g12 i tam coś wlać? Te pojemniki są zawsze tak mało przeźroczyste, że nie widać, czy tam jest pusto, czy coś nalane do min max. Boję się tylko, że jeżdżąc na nieszczelnym układzie chłodzenia uszkodziłem coś? Olej w silniku w normie, nic nie zeszło.

 

DO MODERATORA: Przenieś temat do prawidłowego działu czyli chyba układu chłodzenia.

Edytowane przez Sicario
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Normalnie widać stan płynu w zbiorniczku bynajmniej tak jest u mnie.

jak masz nieszczelność dolej wody do zbiorniczka bo przy demontażu chłodnicy i tak muszą wszystko spuścić z układu a po naprawie zalej nowy płyn.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak mi się właśnie wydaję że to nie z klimy, z chłodnicy klimy raczej by nie szła para (lecz mogę się mylić), poza tym tak jak kolega Mateusz wspomniał, jak masz zamiar się gdzieś poruszać to zalej czymkolwiek żeby nie przegrzać(zagotować) bo wtedy koszta mogą się zrobić duże:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taka dziura w chłodnicy, że 5l wody destylowanej mi zjadło, żeby do mechanika dojechać. Zastanawiam się, czy mam za swoje i nie uszkodziłem chłodnicy od kamieni na górskich leśnych drogach, bo trochę takich objeździłem ostatnio.

20190625_172325.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chłodnica wymieniona, to nie ja ją uszkodziłem. Skorodowała, przyszedł jej czas. Zamiennik 180, robocizna 200. Myślę, że tanio mi się udało to naprawić. A silnika nie zagrzałem, uszczelki są w porządku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...