Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wolne tankowanie i brak odbicia wielozaworu


Lichy92

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Zawsze podczas tankowania wszystko szło szybko i w pewnym momencie zawór odbijał. Od jakiegoś czasu sprawa wygląda tak, że idzie szybko, aż do pewnego momentu i zaczyna drastycznie zwalniać i zawór nie odbija. Co może być przyczyną ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygląda na to, że zawór nie odbija. Zwalnia bo zwiększa się ciśnienie w zbiorniku, ponieważ spręża gaz. Zbiornik lpg ma pojemność użytkową o 20% mniejszą niż calkowita pojemność. Zawór może być uszkodzony, więc najlepiej do gazownika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miewam taką sytuację głównie przy upałach, nie wiem od czego zależy. Raz na jakiś czas nie odbije. Jak już ledwo idzie przerywam i tyle. Następny raz już jest ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem rozwiązany. Zaprzyjaźniony mechanik doradził, abym uderzył kilka razy gumowym młotkiem w butle dosyć mocno i zawór się odwiesi. Chyba miał rację bo po wczorajszej terapii uderzeniowej dziś wielozawór odbił podczas tankowania. Najprawdopodobniej się po prostu zawiesił. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Albo po prostu to zbieg okoliczności. Zależy jeszcze od ciśnienia na stacji. Wiele razy mi nie odbijał albo nie odbił i weszło kilka litrów mniej niż zazwyczaj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Lichy92 napisał:

Problem rozwiązany. Zaprzyjaźniony mechanik doradził, abym uderzył kilka razy gumowym młotkiem w butle dosyć mocno i zawór się odwiesi. Chyba miał rację bo po wczorajszej terapii uderzeniowej dziś wielozawór odbił podczas tankowania. Najprawdopodobniej się po prostu zawiesił. 

Ja bym to ujął jako środek doraźny a nie rozwiązany problem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, padas napisał:

Ja bym to ujął jako środek doraźny a nie rozwiązany problem

Możesz mieć rację. Zrobimy tak, że gdy wielozawór znów przestanie odbijać poinformuję o tym w tym temacie i najprawdopodobniej go wymienię.

Edytowane przez Lichy92
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...