Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Ślady po ptasich odchodach, sokach z wiśni itp. Czym usunąć? Jak dbać o ceramikę?


Randor

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie. Auto jak w profilu, kolor lakieru LZ5L. Auto miało rok temu korektę lakieru + nałożone ileś tam warstw ceramiki. Robił to jeszcze poprzedni właściciel. Auto kupiłem w styczniu a dopiero dwa tygodnie temu umyłem je pierwszy raz tak porządniej używając rękawicy. Zazwyczaj korzystałem tylko z myjni bezdotykowej ale to raczej opłukiwanie a nie mycie. Mam sporo śladów po ptasich kupach i soku z wiśni które nie schodzą nawet od punktowego mycia płynem do szyb. Do tego szczególnie pas przedni i maska jest w takich zaciekach których nie da się domyć (zapewne ślady po zimie, sól itp). Czym usunąć te skazy na ceramice i jak ogólnie zadbać o ten lakier? Muszę się za to wziąć bo szkoda zniszczyć czyjąś pracę. Byłbym wdzięczny za polecenie jakichś kosmetyków do mycia i detailingu (lakier + opony/felgi). Idę na łatwiznę ale nie mam za bardzo czasu czytać dziesiątek stron wątków na ten temat. Myślę, że chociaż raz na 2-3 tygodnie wypadałoby umyć auto na dwa wiadra. Reszta tak jak do tej pory czyli myjnia bezdotykowa. Z góry dzięki:)

Na foto widać ślad po kupie który powstał wczoraj wieczorem. Umyłem to dopiero dzisiaj ok godz 10 więc już te dwie godziny słońce to smażyło.

IMG_20190620_110954.jpg

Edytowane przez Randor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zmyjesz tych śladów. Trzeba to spolerować ale czasami to też nie jest proste jeśli wżery są głębokie. Pozostaje Ci się nie przejmować albo po każdej kupie polerować i zabezpieczyć lakier woskiem ?

Powłoki i woski zabezpieczają lakier ale nie w takim stopniu żeby uchronić się od skutków ptasich odchodów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polerować zbytnio nie chcę bo zdejmę ceramikę. Myślałem, że jest jakaś chemia na takie ślady. Kiedyś czytałem, że sobie jakoś z tym radzą bez polerki. Szczególnie jak ktoś ma starsze auto z lakierem sensownej jakości. Teraz nie mogę znaleźć tego tematu.

A co według Ciebie z zaciekami czy smugami na reszcie auta? To już nie ptasie odchody. Mam rozumieć, że mam robić kolejną korektę lakieru i pożegnać się z powłoką?

Edytowane przez Randor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe ile po roku zostało z tej powłoki. Te ślady to próbować usunąć cleanerem albo glinka. 

Ciekawa jaka to powłoka, bo niektóre mają tzw. reloud´y.

Nigdy nie miałem osobiście powłoki ale temat ptasich odchodów też mnie kiedyś irytował ale dałem sobie spokój. Przed woskiem jadę z grubsza polerką i co roku powtórka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na tą chwilę nie odważę się tego polerować. Spróbuje pobawić się cleanerem. Niektórym pomagało. W międzyczasie skontaktuje się z gościem od którego kupiłem auto. To on nakładał powłokę. Spytam co to rodzaj i czego użyć do jej czyszczenia. Chłopak prowadzi z bratem myjnie i mini studio detailingowe więc powinien wiedzieć co i jak.

Co do ceramiki to według nich ta powłoka która jest położona powinna wytrzymać 4-5 lat jeśli auto będzie myte z głową. W tej chwili po polaniu wodą wszystko mega kropelkuje. Tak samo jak zaraz po kupnie auta więć jest ok.

Edytowane przez Randor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i mam szybką odpowiedź od poprzedniego właściciela. "Na ceramikę możesz użyć preparatu od smoły i żywic itp czyli jakieś (tar&glue ) i można tez użyć deironizera żeby ją oczyścić"

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie czy widok taki jak na foto po zastosowaniu adbl tar&glue to normalny widok? Chodzi o resztki niebieskiego lakieru. Może zmyłem pozostałości po korekcie lakieru? Z drugiej strony przed położeniem ceramiki auto powinno być dokładnie umyte. Po całej akcji auto się nadal błyszczy a woda zbija w duże ładne krople więc ceramika jest raczej na miejscu.

IMG_20190627_123214.jpg

IMG_20190627_123103.jpg

IMG_20190627_123018.jpg

Edytowane przez Randor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaciekawiłeś mnie tym niebieskim kolorkiem :D Tak czy siak na takie plany jakie pokazałeś T&G czy IronRemover dużo nie pomoże. Tak jak napisali koledzy wcześniej może ruszysz glinką czy cleanerem. Niestety niektóre ślady są usuwalne dopiero przy agresywniejszych korektach.

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakiego cleanera polecasz użyć? Czy przed zimą warto nakładać na auto wosk mimo powłoki ceramicznej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja uzywam cleaner od DoDo Juice. Moze ktos poleci Ci cos lepszego. 

Co do tego wosku to zalezy w jakim stanie jest powloka. Jezeli nakladalbys wosk to moim zdaniem o wiele lepiej radza soboe syntetyki z takimi zimowymi warunkami. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 5.10.2019 o 09:28, Randor napisał:

To musisz polecić jeszcze jakiś dobry syntetyk:-)

Soft99 Coat 12M, Collinite476s, Finish Kare HiTemp1000p
Jakikolwiek wybierzesz, na pewno spełni swoje zadanie i przy prawidłowym przygotowaniu wytrzyma co najmniej do wiosny ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 5.10.2019 o 09:28, Randor napisał:

To musisz polecić jeszcze jakiś dobry syntetyk:-)

Wstko zależy czego oczekujesz od niego. Ja np używam KIWAMI lub King of Gloss od Soft99. Jeżeli chciałbyś używać naturalnych wosków mogę polecić Ci Dodo Juice Purple Haze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...