Skocz do zawartości
IGNOROWANY

A4 B5 szum z tyłu przy quattro


longer_xd

Rekomendowane odpowiedzi

Sytuacja jest następująca: coś ewidentnie szumi centralnie z tyłu, raczej nie łożyska i nie przez brak oleju w napędzie (quattro).

Jakiś rok temu również coś szumiało z tyłu, lecz wtedy z prawej strony, więc szybko udało się zdiagnozować, że to łożysko. Wymienione zostały łożyska z obu stron. Minął rok, zrobiłem max 15 tyś km, znów słychać szum, tym raczej dobiegający ze środka, jakby z napędu.

Pierwsze co zrobiłem to zlecenie wymiany oleju w moście, choć ten stary był nie tak dawno wymieniany i okazało się, że był w bdb stanie, żadnych opiłków czy ubytku poziomu. Mechanik zalecił sprawdzenie na innych oponach czy szum wciąż będzie dobiegał z tyłu. Dziś założyłem na chwile zimówki na tylną oś i okazało się, że dalej szumi. Szumi z tyłu, szum jest już słyszalny przy 55-60 km/h, przy 80 czy 140 również słychać. Niezależnie czy jadę na luzie, czy na biegu.

Co do zasady auto ma faktyczny przebieg 290 tys. i nigdy nie było problemów z napędem. Oczywiście zlecę diagnozę w warsztacie, lecz chciałem się zapytać, czy nie rozwiązywał ktoś podobnego problemu? Nawet jeśli nie, to w czym ewentualnie można by upatrywać przyczyny? Nie ma tam jakiś innych łożysk na wale bądź w układzie quattro, które mogłyby okazać się winowajcą?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, longer_xd napisał:

Nie ma tam jakiś innych łożysk na wale bądź w układzie quattro, które mogłyby okazać się winowajcą?

Jest łożysko w podporze wału.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, przem8 napisał:

Jest łożysko w podporze wału.

Dzięki za informacje, mam nadzieję, że tu właśnie będzie przyczyna. Postaram się sprawdzić to łożysko najpierw.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...