Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Problem z ubogą mieszanką


Kosmos881104

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam problem z ubogą mieszanką w Octavi 2.0 z lpg prins vsi, a od strony komputera wygląda to tak;  błąd 17560, p1152, długoterminowe dostrajanie paliwa(dodatnie)(strefa 2) mieszanka za uboga 
16684, p0300 losowe wypadanie zapłonu
16685, przerywanie zapłonu cylindra 1 

dodam że były wymieniane niedawno 2 sondy lambda i katalizator zastanawiam się czy powinienem zrobić jakąś adaptację.

Prins ma tylko emulator wtrysku, nie korygowałem nigdy żadnych map bo wykorzystuje on eku silnika, ciśnienie na reduktorze ok.  Przebieg 380 tys. Niezbyt ochoczo odpala na ciepłym silniku, na zimno ok.

Nie wiem gdzie leży problem czy od strony gazu czy auta

Edytowane przez Kosmos881104
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z którego roku ta octavia?

Uboga mieszanka pewnie przez źle ustawione lpg albo coś niedomaga. Nie wiem jak tam w prinsie ale najlepiej wyłączyć wszelkie autoadaptacje i normalnie wystroić gaz z podglądem korekty sondy, jeśli masz sondę szerokopasmową, albo na afr.

Przydałby się log pokazujący wskazania sondy i lambdy na obu paliwach. Na samej benie też wywala błędy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam w okolicy gazownika który obsługuje tę instalację, auto ma losowe szarpniecia, faluje na jałowym, tak samo zachowuje się na benzynie jak i gazie rok 2003

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli pewnie wypada zapłon. Zaglądałeś do świec? Tam są cewki czy kable? Zamień miejscami 1 cylinder np. z 2 i sprawdź czy bład wypadania pójdzie za kablem/cewką.

W grupie 14,15,16 jest licznik wypadania zapłonów, zrób loga na jałowych. Prócz tego log statyczny i dynamiczny 2+33 na obu paliwach oraz dynamiczny 3+20 na benzynie.

Dużo przejechała ta instalacja?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakieś 300 tys. na gazie, sprawdzę świece, choć wymieniam rególarnie, cewka sprawna beru i kable też zmieniane były przy 270 tys.

Edytowane przez Kosmos881104
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sporo, głowica może mieć dość więc stąd też wypadanie zapłonów. Musisz zrobić diagnostykę silnika, osprzętu, a przez forum nikt tego nie zrobi ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To falowanie i odpalanie na ciepłym mnie drażni, spróbuję z tymi logami, muszę się ustawić w kolejce do polecanego mechanika.

Dzięki za zainteresowanie 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...