Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Czy po wymianie rozrzadu może dalej grzechotać?


Soolider123

Rekomendowane odpowiedzi

Witam jakoś na wiosne wymieniłem rozrzad kompletny napinacze, łańcuchy itd. Teraz zauważyłem że po jeździe i zgaszeniu silnika odczekaniu jakieś 30 minut I ponownym odpaleniu jakby dalej grzechotał. Dzieje się tylko na rozgrzanym silniku, na zimnym problem nie występuje. Dodam że mam lejace wtryski poziom oleju wzrósł. I czy to jest powód? Że olej jest rzadki i nie trzyma ciśnienia w napinaczach? Ktoś miał podobny problem? Samochód to Audi a6 c6 3.0 TDI BMK 225km

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siema.

Trochę po czasie, ale udało się Tobie ogarnąć temat? To grzechotanie, czy raczej terkotanie napinacza przy odpalaniu?

U mnie podobny problem. Im cieplej, tym większe prawdopodobieństwo, że zaterkocze podczas  odpalania. Też mam troszkę rozrzedzony olej przez niedokładne wypalanie dpfa jego stan się zwiększył i obstawiam podobnie jak Ty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 14.08.2019 o 09:00, grzes283 napisał:

Siema.

Trochę po czasie, ale udało się Tobie ogarnąć temat? To grzechotanie, czy raczej terkotanie napinacza przy odpalaniu?

U mnie podobny problem. Im cieplej, tym większe prawdopodobieństwo, że zaterkocze podczas  odpalania. Też mam troszkę rozrzedzony olej przez niedokładne wypalanie dpfa jego stan się zwiększył i obstawiam podobnie jak Ty.

Witam, wymieniłem wtryski olej rowniez na "Shell 5w 30" bym wymieniony coś dalej grzechocze podczas odpalania. Myśl pada na szklanki "popychacze hydrauliczne" ropa w oleju mogła je uszkodzić. Temu ten grzechot bo to chyba nie możliwe że po 6 tysiącach km, rozrzad zaczal sie odzywać a  był wymieniany kompletny...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Jeśli rzeczywiście uczciwie ktoś wymienił, to raczej nie ma takiej możliwości , aby grzechotał. Sprawdź ciśnienie oleju. Ktoś mi podpowiedział, że przy słabym ciśnieniu może grzechotać.....coś też z panewkami mi się obiło o ucho, ale nic więcej nie wiem.

Ja swojego jutro odstawiam na pomiar ciśnienia oleju i "osłuchanie" pracy silnika etc....ale zakładam, że wymiana rozrządu mnie nie ominie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Raczej uczciwie został wymieniony, ponieważ chcieli mi zwrócić części starego rozrzadu, przedstawili mi fakturę za części. Gdy wymienili rozrzad nie było go  słychać, dopiero gdy zaczął się zwiekszać olej w silniku przez wtryski... Wtryski wymienilem, olej wymienilem a to chyba dalej "on" grzechocze... Ja juz załamuje ręce... I nie chodzi mi o pieniadze tylko sam fakt ze on grzechocze bo ja lubie miec auto na perfekt...

Tutaj masz mój  filmik z odpalania 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 25.08.2019 o 22:08, Soolider123 napisał:

 

Raczej uczciwie został wymieniony, ponieważ chcieli mi zwrócić części starego rozrzadu, przedstawili mi fakturę za części. Gdy wymienili rozrzad nie było go  słychać, dopiero gdy zaczął się zwiekszać olej w silniku przez wtryski... Wtryski wymienilem, olej wymienilem a to chyba dalej "on" grzechocze... Ja juz załamuje ręce... I nie chodzi mi o pieniadze tylko sam fakt ze on grzechocze bo ja lubie miec auto na perfekt...

Tutaj masz mój  filmik z odpalania 

 

Sorki, że dopiero odpisuje. Jakoś mi umknęło. Ja szczerze mówiąc nic nie słyszę na tym filmiku, wydaje mi się że wszystko jest ok. Ale może po prostu nie słyszę dokładnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...