Skocz do zawartości
IGNOROWANY

A4 B6 dziwne zachowanie klimatyzacji, blokuje kratki


tomczas

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Od tygodnia czasu jestem posiadaczem B6 i od kilku dni walcze z klimatyzacja. Nadmuchy i klima dzialaja tylko na LOW. Wraz z zwiekszaniem temperatury na klimatroniku zmniejsza sie sila nadmuchu z kratek. Na panelu sila nadmuchu na full, powietrze gdzies dmucha, ale nie wiadomo gdzie i w aucie robi się duszno, nieprzyjemnie pachnie i szyby strasznie parują. Drugi przypadek podczas zwiekszania temperatury z LOW ->. Z lewej i lewej centralnej kratki dmucha lodowate powietrze. A prawa centralna i prawa dmucha zgodnie ze wskazaniami do czasu aż sie coś nie przyblokuje. 

Zrobione testy vagiem, adaptacje, kasowanie bledow i nic nie pomaga.

Zastanawiam sie czy nie mam klimatronika z B7 i stad takie jaja? Panel wygląda jak nowy i temperatura zaczyna sie od LOW, 16....

20190621_204449.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najpierw przypisz dobrze panel do auta bo sypie blad, dopiero po tym zrób nastawy podstawowe ale juz widac ze silnik v71 albo jest zablokowany albo brak na nim napiecia i nie rusza klapy. Ztob najpierw te dwie rzeczy pozniej szykaj dalej a panel klimy BM na 99% jest z b7

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem polega na tym ze za cholere nie moge przypisac klimatronika. Nie moge zapisac kodu. Robilem wg tego opisu:

Przyuczenie VIN
08 Klima - 10 Adaptacja - Kanał 81 Wpisz PIN 26467 Testuj Zapisz
 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A licznik masz prawidłowo przypisany? Jeszcze jakis moduł ma problrm z niepasujacym numerem vin?

Albo kiepski kabel

Edytowane przez MaTeo85
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tego nie sprawdzalem. Mozliwe ze 2002r mial kolorowy fis?

 

"Albo kiepski kabel"

kabel mam Viaken KKL. Wiec raczej ok

Edytowane przez tomczas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam podobny problem i brak pomysłu ....chyba co mogłem sprawdzić sam to zrobiłem. Mianowicie auto zakupiłem w październiku więc nie było jak sprawdzić klimy przy temperaturze 2 stopnie. Teraz zrobiło się ciepło ostatnio pierwszy raz chciałem użyć opcji Auto i okazało się, że jest problem który udało mi się znaleźć tylko pytanie co dalej ?....Wszystko w aucie działa przy trybie econ nie ma żadnego problemu po wciśnięciu opcji Auto sprężarka się załącza i chłodzi jak szalona ale po wciśnięciu tego trybu łopatki wpuszczające powietrze do auta pod filtrem kabinowym zamykają się całkowicie i blokują dopływ tego chłodu do środka auta ....naginając je palcami auto chłodzi aż miło ale po puszczeniu one się od razu zamykają ...po włączeniu z powrotem na tryb eco łopatki ładnie się otwierają i nawiewy w środku dmuchają aż miło a po ponownym przełączeniu na auto znowu to samo i tak w kółko.....czy winny będzie jakiś sterownik ? czy mogę coś jeszcze sam sprawdzić poza ustaleniem,  że przy auto na sztywno blokuje ten dopływ pod filtrem kabinowym ?

 

Pozdrawiam,

 

Sebastian

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...