Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Obcieranie na 2 i 3 biegu przy przyśpieszaniu


Kubson3210

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć

Jestem posiadaczem Audi A4 B6 1.9 TDI 130KM. Od jakiegoś czasu podczas przyśpieszania na 2 i 3 biegu do 2000 tyś. obrotów słychać jakby takie ciche obcieranie w okolicy skrzyni. Dźwięk podobny do obcierania zębatek, czy czegoś metalowego. Nie jestem specem, nie wiem co by tam mogło taki dźwięk wydawać ;) Biegi wchodzą bez problemu, sprzęgło również, tylko taki cichy dźwięk się pojawia. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może to słynne szuranie turbiny? 

Jeśli rzeczywiście z okolicy skrzyni to sprawdź czy nie masz skrzyni GBA, w niej niestety są wadliwe łożyska które zaczynają dokuczliwe szumiec... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, kamil-vag napisał:

A może to słynne szuranie turbiny? 

Jeśli rzeczywiście z okolicy skrzyni to sprawdź czy nie masz skrzyni GBA, w niej niestety są wadliwe łożyska które zaczynają dokuczliwe szumiec... 

Słynne szuranie, czyli coś nie tak z turbiną? A w jaki sposób mogę sprawdzić jaką mam skrzynię? Silnik 130km i 5 biegów, tylko tyle wiem ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak z turbo, głównie to słychać przy zmianie biegów podczas szybkiego rozpędzania auta... 

5 biegów raczej nie dotyczył problem lozysk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, kamil-vag napisał:

Tak z turbo, głównie to słychać przy zmianie biegów podczas szybkiego rozpędzania auta... 

5 biegów raczej nie dotyczył problem lozysk

Turbo słyszę jak gwiżdżę od kiedy mam auto podczas rozpędzania się, a te zgrzyty, czy lekkie obcierki zaczęły się niedawno. Sam nic nie zdziałam, nie jestem dobry w te klocki, więc oddam auto do mechanika i niech popatrzy co tam może być. Czyli to równie dobrze nie musi być sprawa ze skrzynią?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, kamil-vag napisał:

U mnie ten dzwiek pojawia się przy przyśpieszaniu na 2 lub 3 biegu, po puszczeniu gazu nie ma żadnego dźwięku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...