Skocz do zawartości
IGNOROWANY

blokada biegu na sprzęgle i hamulcu


lllukasz1988

Rekomendowane odpowiedzi

witam ostatnimi czasy mam dosyć nietypowe objawy przy wbijaniu 3 biegu

skrzynia manualna , a4 b7 2.0 alt

mam nawyk podczas jeżdżenia

- przy zwalnianiu z większej prędkości (zmieniając kierunek ruchu )

naciskam sprzęgło zaraz potem zaczynam hamowanie (zwalnianie) na wciśniętym sprzęgle w między czasie wybijając poprzedni bieg na luz i w momencie zwolnienia do odpowiedniej prędkości 

w tym samym czasie gdzie mam jeszcze wciśnięte sprzęgło i lekko hamulec wbijam odpowiedni bieg zazwyczaj 3 po czym puszczam hamulec chwile potem sprzęgło i jadę dalej 

i tak to wyglądało zazwyczaj nigdy nie miałem większych problemów z synchronizacja tego wszystkiego 

mimo to ostatnimi czasy w momencie jak mam już na luzie, wciśnięte sprzęgło wciśnięty lekko hamulec nie mogę wbić (czasami) 3 biegu skrzynia jak by się blokowała 

wcześniej  przy tej czynności nie było nigdy problemów 

 

a najdziwniejsze w tym wszystkim jest to że bez naciśniętego hamulca ( naciskam sprzęgło , chwile po tym hamulec , wytracam odpowiednią prędkość , puszczam hamulec , zmieniam bieg )

w takim przypadku bez jednoczesnego hamulca i próby zmiany biegu  

biegi wchodzą wszystkie bez problemu , skrzynia chodzi poprawnie, lekko - podczas jazdy 

 

zawsze było mi tak wygodniej i sprawniej zmiana biegu jeszcze zanim wytrąciłem nadmierną prędkość 

teraz za każdym razem by zmienić bieg muszę całkowicie puścić hamulec do czego ciężko mi się teraz przyzwyczaić   , wcześniej był to mój naturalny bezmyślny nawyk 

wie ktoś czemu na sprzęgle i wcisnietym jednocześnie hamulcu nie mogę zmienić biegu bo skrzynia stawia mi opór ?

 

z góry dziękuje za wszelkie sugestie 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...