Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Problem połączenia z komputerem auta


P3T3R

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Mam na oku Audi a4 b5 w sedanie z silnikiem 1.6 2000r, ale jest jeden problem przez który się wacham - pali się kontrolka Check Engine. Silnik chodzi bardzo dobrze, nie przerywa, nie faluje na obrotach, odpala "od strzała". Wystarczyłoby tylko usunąć tą kontrolkę i tu właśnie pojawia się główny problem - żaden komputer nie chce się połączyć z komputerem samochodu, próbowane było na 5 różnych komputerach na żadnym nie zadziałało. Wydaje mi się, że jest problem z gniazdem i jego okablowaniem. I tu pojawia się moje pytanie do was :-) . Co może być tego przyczyna ? Jaki byłby mniej więcej koszt naprawy tego problemu ? Czy Wy zaryzykowali kupno samochodu z takim problemem ?.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli faktycznie byłby to problem przerwanego połączenia w jakimś miejscu, to kwestia dostania się do instalacji,  naprawy/wymiany przewodów i powinno być ok. Roboty raczej mogłoby być dużo, więc wydaje mi się, że do zrobienia samemu, żeby koszt nie był nieopłacalny. Mógłby być też problem z kompem, to wtedy pewnie wymiana ecu.

Zobacz po ile chodzą kompy do tej wersji, zapytaj u jakiegoś elektryka jaki byłby koszt diagnozy i potencjalnej naprawy uszkodzonej wiązki w takim miejscu, jeżeli nie chciałbyś tego robić sam i wtedy będziesz wiedział na jakie koszty się przygotować w najgorszym wypadku i czy warto.

Ja osobiście byłbym sceptycznie nastawiony do zakupu, bo warto sprawdzić wcześniej jakie są błędy i na co jeszcze się przygotować. Tutaj na ogół wszystko działa, ale tej części diagnozy nie dasz rady zrobić i pewności nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 26.06.2019 o 14:05, P3T3R napisał:

Witam,

Mam na oku Audi a4 b5 w sedanie z silnikiem 1.6 2000r, ale jest jeden problem przez który się wacham - pali się kontrolka Check Engine. Silnik chodzi bardzo dobrze, nie przerywa, nie faluje na obrotach, odpala "od strzała". Wystarczyłoby tylko usunąć tą kontrolkę i tu właśnie pojawia się główny problem - żaden komputer nie chce się połączyć z komputerem samochodu, próbowane było na 5 różnych komputerach na żadnym nie zadziałało. Wydaje mi się, że jest problem z gniazdem i jego okablowaniem. I tu pojawia się moje pytanie do was :-) . Co może być tego przyczyna ? Jaki byłby mniej więcej koszt naprawy tego problemu ? Czy Wy zaryzykowali kupno samochodu z takim problemem ?.

Czasami przez uszkodzony licznik nie da się połączyć z ECU. 

Sprawdź czy z jakimkolwiek innym modułem się polaczysz. Jeżeli tak to problem na pewno nie leży po stronie gniazda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...