Skocz do zawartości
IGNOROWANY

B6 1.8t wysokie obrotu biegu jałowego


Łukasz95

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Borykam sie z problemem wysokich obrotow na biegu jalowym (1000rpm), troche poszukalem w necie co i jak... Po podlaczeniu vcds pokazal blad 01581, 01312 gdzies wyczytalem, ze blad 01312 odpowiada za czujnik obrotow silnika (walu)  i zauwazylem, ze przestal dzialac tempomat. Zaczalem od wymiany zaworka odpowietrzajacego skrzynie korbowa (stary dmuchajac w niego przepuszczal powietrze) wsadzilem tam zamiennik, ale to nic nie dalo. Wyczytalem na forum, zeby szukac nieszczelnosci w dolocie tylko, ze nie wiem gdzie to konkretnie jest,  ktore miejsca psikac, zeby wykluczyc problem nieszczelnosci. Powie ktos po jakich wezach szukac nieszczelnosci?  W weekend mam zamiar sciagnac przepustnice i ja przeczyscic. Pytanie, czy cos jeszcze sprawdzic? Odma, moze jakies weze odprowadzajace spaliny? Dodam, że auto po malych modach Fmic, k03 hybryda, wtryski saab, i DP.

Pozdrawiam

Edytowane przez Łukasz95
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaworek jednokierunkowy odmy tylko z oryginału. Szczelność sprawdzisz kompresorem i poszukaj filmików na youtubie. 

Co do tempomatu to zajrzyj do czujnika pedalu sprzęgła.

Edytowane przez przem8
  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jutro kupię zaworek i wymienię, dam znać czy pomogło. Do czujnika zajrzę w sobotę.

Pozdrawiam

Edytowane przez Łukasz95
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie napisałem, że auto mam na etapie strojenia i prawdopodobnie przez nową mapę nie działały tempomat (w vcds wartości po wciskaniu sprzęgła się zmieniały) i obroty były podniesione. Znajomy mechanik doradził, żeby wrócić do serii i zobaczyć czy pomoże. Problem rozwiązany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, padas napisał:

Jak rozwiązałeś problem? Ori zaworek?

Nie, zamiennik z Toprana. Póki co śmigam na nim. Problemem byla mapa silnika, która była wgrana. Po wygraniu serii auto chodzi tak jak wcześniej. 

Edytowane przez Łukasz95
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...