Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Przepis na strokera BFB plus składniki


Kejsi

Rekomendowane odpowiedzi

1 godzinę temu, soul87 napisał:

rev limit up dal wiecej mocy ? :)

Moc to obroty razy niuton ?

Może uda się dodać kilkanaście niutow góra obcinając górkę na 600 nm ale ciężko będzie ten silnik już dał chyba wszystko z siebie góra ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aktualizacja panowie ?

Zachciało mi się 600 koni więc musiało wjechać alko, szczerze zero zaufania na tym etapie do tłoków z przepisu i zapadła decyzja o złożeniu nowego moto ?

Nowy blok rozwiert na 83mm tłoki supertech, kompletna regeneracja głowicy, szlif mot Białystok uratował sprawę po miejscowym zakładzie co połamali gniazda zaworowe przy frezowaniu i jedyne czego się od nich dowiedziałem to żeby dotrzeć samemu bo ich nóż tak robi a to tylko rysa ???

Głowica adr szeroki kanał, tłoki super tech 83mm 8, 7:1, nowe zawory, prowadnice itp itp 

Przespawany kolektor ssący na szerokim kanale, poduszki poliuretany od Silvera a teraz taki nius który był wcześniej i wyszedł przypadkiem ?

Rozbieram moto do zmian na alko a tu po pierwsze dmuchnieta uszczelka (brak jakich kolwiek objawów wcześniej) i to przy arp ?

Oraz to co mnie przeraziło najbardziej dwa pogięte sworznie (AXX) musiałem mlotem tłuc żeby uwalinic korbe ???

 

Moto złożone czeka na docierke i leci dalej na strojenie ❤️

 

PS przez swirko wirusa najlepsza cena jaka udało mi się ugrać na za bio to 8,75 mieszanka 50/50 powinna dać radę zachaczyc 6 

Pozdrawiam i zdam raport jak będzie po strojeniu (nowy tuner) ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale ty masz rysę na bani ??? (oczywiście w tym pozytywnym znaczeniu). Czy dobrze rozumiem, że nowy silnik? W sensie inny czy nowy blok od 1.8 czy całkiem inny ? Alko to pod paliwo alkoholowe? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drugi blok, głowica, przygotowałem to wcześniej bo kupuje się po cenie zlomu ?

Alko czyli bioetanol, jeszcze muszę przewody wymienić na faro od lpg (teflon bez znaczka fmic za 5 razy mniejszą cenę) 

No i poduszki wyrwałem dlatego poliuretany wjechały 

I rysa na bani jest spora, takie pytanko czemu ludzie wchodzą na Mount Everest? Bo można i to zawsze będę powtarzać ?

Edytowane przez Kejsi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to po poskładaniu drugiego silnika na tłokach supertecha i alko dupki dały panewki albo za chudy olej ravenol 5w40, do tego problem z podstawą oleju się ukazał, zawór jedno kierunkowy ten co uniemożliwia powrót oleju z góry się rozdupczyl i blokował zasilanie to raz a dwa bocznikowy też miał bardzo duży luz i upuszczał za wiele bokiem no i panewka powodziała ja pie****e ?

Drugie korby, wał i panewy kingi pasowane na głownych 36 tysięcznych i korby na 50 tysięcznych narazie daje rade ? plus olej 10w60 i po wstępnym karaniu u mnie nic się nie stało i wróciła znowu do vag performance, od soboty nie mam info czyli brak informacji to też dobre informacje, im też nie udało się nic zepsuć ??? i wystarczy czekać na wynik. Z plusów 10w60 góra wkońcu jest cicha minusy to nagrzewanie tego miodu trwa wieki ?

To takie na szybko informacje reszta będzie już z kreska ? łapcie fotkę jak panewka nie powinna wyglądać 

 

20201002_160532.jpg

IMG-20201002-WA0001.jpeg

20201002_114053.jpg

20201002_160944.jpg

20201002_160555.jpg

20201009_170810.jpg

20201009_205841.jpg

20201009_181332.jpg

20201009_181326.jpg

20201010_142431.jpg

20201010_142425.jpg

20201010_142410.jpg

20201010_142407.jpg

20201010_142406.jpg

20201016_172108.jpg

IMG-20201017-WA0003.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem szczerze dziwi mnie że tylko jedna panewka taka jest, co zresztą?  Jeśli bocznikowy upuszczał bo miał luz, to jakie było ciśnienie oleju sprawdzałeś to? Ja u mnie dla pewności wymieniłem zaworek. A bocznikowy po oględzinach wygląda że okej.  Co jeszcze będzie to się zobaczę jak odpali i dotrę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po zdjęciach chyba na 3 tak mi się wydaje.

Edytowane przez morelo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no dlatego pytam bo terz mi się wydaje i mam wrażenie że dlatego w tych panewkach ACL idzie ta z rowkiem na 4 podporę bo morze być ten korbowód najbardziej narażony na obrócenie panewki przy dużych mocach bo z 4 podpory idzie w wale kanał olejowy na 3 korbowód

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Autor żyje tak samo jak i auto trochę pisałem na grupach na fb 

A więc tak auto śmiga na etanolu e50 strojenie finalne ukazało 601km 700nm strojone przez synek tune ? ostatni wykres z 583 km

 

Jakie zmiany zaszły w setupie od ostatniego czasu, przygotowany jest kolektor twin scroll t3 czekam tylko jak padnie drugie turbo gtx3080r na kulce żeby wykorzystać potencjał ts oraz wleca wtryski Boscha 1700cc. Bo 980 przy 6 barach i dwóch pompach paliwa walbro 525 ograniczają mnie już z mocą ?

 

Wrzuciłem skrzynie 6hp19 na początku z diesla, na ori sterownikach wszystko się komunikowało jedyny błąd to od tempomatu w skrzyni ale nie ejst ważny. Pierwsza skrzynia od tdi poległa w zasadzie wciągu pierwszych 500km, rozerwany kosz spalone tarcze i czarny olej ?

 

Nie poddałem się z tiptronicem i aktualnie siedzi z 2.0tfsi, nawet jest lepszy bo ma krótsze przełożenia. Został kompletnie zregenerowany, zmieniłem wszystkie panewki, uszczelniacze i tarcze oraz wzmocniony konwerter z dodatkową tarcza którego sam nie mogłem wykonać tylko zamówiłem od kg custom. 

 

Do skrzyni dołożony wyminik olej płyn z s6 (do szybszego wygrzania oleju) oraz zwykła chłodnica powietrzna na termostacie mocala ot1 przy butowaniu olej maks 85 stopni, to powinno uchronić tarcze i olej przed szybką degradacją od temperatury 

 

W między czasie opanowuje tajna technikę winols oraz samodzielne dopieszczanie softu ecu, gdyby ktoś był zainteresowany mogę wrzucić full map packa z damosami/mapami do mojego sterownika ?

 

Filmik który wrzucam jest już na skrzyni tfsi ale przed regeneracja i na seryjnym sofcie tcu, który na wiosnę będzie modyfikowany przez Synek tune 

 

Zadawajcie pytania, postaram się odpowiadać, temat ma naprawdę dużo wyświetleń ponad 50k i postanowiłem go odnowić. 

 

Jak coś mi się przypomni to zrobię aktualizacje, pozdrawiam Tomasz J. aka Kejsi ?

 

 

 

Screenshot_20230121_115124_Facebook.jpg

Edytowane przez Kejsi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A więc z updejtow posiadzialem na nefmoto dorzuciłem sobie map sensor 4 bar rzeczywistego, poprawiłem korekcję piwa fkkvs i wsumie zacząłem bawić się multimapem niedługo info z strojenia tcu ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...