Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Audi 60L 1971


TOM3K

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć. Od pewnego czasu jestem posiadaczem prawie 50-cio letniej Audi. Konkretnie modelu 60L 2-drzwiowej. Od dość dawna planowałem kupić jakiegoś klasyka do remontu. Plany były na Audi 80 b1 lub na "setke" jednak przyszedł dzień w którym spodobała mi się 60-tka i takiej zacząłem szukać. Całkiem przypadkowo w drugi dzień Bożego narodzenia znalazłem ten egzemplarz. Ze zdjęć z ogłoszenia tragedii nie było więc zdecydowałem się wybrać w okolice Mannheim już lawetą. Jak już dojechałem na miejsce okazało się że auto stoi na ulicy, uwaga od prawie roku bo właściciel nie miał miejsca na trzymanie auta na jakimś placu. Jako że pojawiłem się tam późnym wieczorem oglądanie auta odbywało się z latarką w ręku. Znalazłem trochę wody w kabinie która dostała się tam przez uchylone drzwi. Silnika nie odpalałem nawet. Raz że wężyki paliwowe miały dość, dwa nie wiedziałem co tam w środku siedzi i mogłoby to tylko zaszkodzić. Stan ogólny jak na auto o które nikt szczególnie nie dbał było ok. Największe obawy to podłoga, jak się później okazało jest bardzo przyzwoicie. Blacharka zewnętrzna praktycznie cała do zrobienia, ale w tym cały urok ;)

Może teraz kilka szczegółów o aucie:

Rok produkcji -  1971 użytkowany do 1986 roku (wtedy został wymeldowany)

Silnik o pojemności 1485cm3 i magiczne 55KM połączone z manualną 4 biegową skrzynią

2-drzwiowy

Kolor zielony

Ma również jakieś tam wyposażenie. W sumie to chyba jedna dodatkowa pozycja. Czyli radio ?

Kilka zdjęć:

2d0c063c1fd3cda6.jpg

4c889935a95f361d.jpg

2e5676a20d97f5ad.jpg

 

Później już zaczęła się rozbiórka

 

5ca819c7cbb6d98b.jpg

e0fa478c825a6c68.jpg

c5981edf3f54333b.jpg

Obecnie jest już całkowicie rozebrane, w przyszłym tygodniu planuje wstawić je na stelaż do transportu i wywieźć już do Polski na prace blacharskie.

 

Temat z częściami jest dość ciężki jednak udało mi się poznać kilka osób które mają chyba wszystko czego potrzebuje.

Więcej informacji wkrótce jak już zacznie się dziać coś poważniejszego ;) pozdrawiam

  • Pomoc techniczna 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To również jedno z moich marzeń, posiadanie klasyka w garażu !

Powodzenia w odbudowie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 30.06.2019 o 12:32, TOM3K napisał:

 okazało się że auto stoi na ulicy, uwaga od prawie roku bo właściciel nie miał miejsca na trzymanie auta na jakimś placu. 

Ile zapłaciłeś za ten samochód dosłownie z ulicy ?

Planujesz doprowadzić go do oryginału czy coś więcej ? Gwint lub airride itp. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, A-rek napisał:

To również jedno z moich marzeń, posiadanie klasyka w garażu !

Powodzenia w odbudowie ?

Dzięki. Mam nadzieję wyjechać do maja z garażu. Jakieś tam części się pojawiają. Teraz jednak czekam na piaskarke i sprzet do galwanizacji. Jak to wszystko będzie to zacznie się coś dalej dziać ?

 

2 godziny temu, granatowy napisał:

Ile zapłaciłeś za ten samochód dosłownie z ulicy ?

Planujesz doprowadzić go do oryginału czy coś więcej ? Gwint lub airride itp. 

Koszt zakupu i transportem wyniósł mnie 1050 euro. Jednak prawie połowa kwoty wróciła już do kieszeni po sprzedaży kolpakow i drugiej kierownicy która znalazłem w bagażniku. Co do planów to trafiłeś. Planuje airride z jakimś ciekawym kołem. Wnętrze prawdopodobnie białe z delikatnymi dodatkami w kolorze nadwozia. Komora silnika ma być czysta i przejrzysta wszystko w miarę możliwości schowane. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratulacje odwagi !

Szykuje się piękny projekt!

Niedawno oglądałem takie odrestaurowane na OtoMoto:

922767582_;slot=1;filename=eyJmbiI6Imdsa
WWW.OTOMOTO.PL

Nie Uszkodzony Audi Inny - Nie Pierwszy właściciel, Niebieski, Nie...

Odrestaurowane chodzą już trochę w innej cenie ?

Będę śledził wątek,

Powodzenia,

Pozdrawiam ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piękny klasyk Tomek?

A jeszcze piękniejszy będzie tych planach, które zapowiedziałeś?

Powodzenia i informuj na bierząco?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, black4 napisał:

Gratulacje odwagi !

Szykuje się piękny projekt!

Niedawno oglądałem takie odrestaurowane na OtoMoto:

922767582_;slot=1;filename=eyJmbiI6Imdsa
WWW.OTOMOTO.PL

Nie Uszkodzony Audi Inny - Nie Pierwszy właściciel, Niebieski, Nie...

Odrestaurowane chodzą już trochę w innej cenie ?

Będę śledził wątek,

Powodzenia,

Pozdrawiam ?

 

Dzięki. Ceny po odbudowie są inne to prawda wtedy jednak nie ma tej zabawy. Ale nie ma co iść na łatwiznę i kupić auto gotowe do jazdy. Rozbieranie, czyszczenie i regenerowanie części to sama przyjemność ?

6 godzin temu, Adam87 napisał:

Piękny klasyk Tomek?

A jeszcze piękniejszy będzie tych planach, które zapowiedziałeś?

Powodzenia i informuj na bierząco?

Też mi się tak wydaje.

Jako że cały sierpień będę w Polsce, będzie chwilka żeby zająć się tapicerka. Tu również będzie częściowo moja praca wspierana doświadczeniem Taty ?

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, TOM3K napisał:

Co do planów to trafiłeś. Planuje airride z jakimś ciekawym kołem. Wnętrze prawdopodobnie białe z delikatnymi dodatkami w kolorze nadwozia. Komora silnika ma być czysta i przejrzysta wszystko w miarę możliwości schowane. 

Ciekawie się zapowiada - powodzenia w realizacji ?

Wrzucaj relacje z odbudowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę że zacznie się coś dalej dziać.

Dzisiaj z samego rana kupiłem drugi. Tyle ze 4 drzwi. Jednak czesci blacharskie ktore potrzebuje powinny bez problemu być dopasowane do mojego

24f63fafcd8749e1.jpg

 

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ładnie lecisz z tematem!

Dawaj znać jak idzie odrestaurowywanie ?

Powodzenia!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 17.07.2019 o 11:47, black4 napisał:

Ładnie lecisz z tematem!

Dawaj znać jak idzie odrestaurowywanie ?

Powodzenia!

Coś będzie się pewnie pojawiać . W sobotę odszczurzenie tego nowego i segregowane części. Zobaczymy co z tego wyjdzie. Ale już mi żal ciąć to auto...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, TOM3K napisał:

Coś będzie się pewnie pojawiać . W sobotę odszczurzenie tego nowego i segregowane części. Zobaczymy co z tego wyjdzie. Ale już mi żal ciąć to auto...

Tomek..... to zrób 2 ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, Adam87 napisał:

Tomek..... to zrób 2 ?

Gdyby mi fundusze na to pozwoliły to uwierz że z chęcią. Ale wtedy musiałbym trzeciego kupić na części ?. Zobaczymy w jakim dokładnie jest stanie podłoga w drugim aucie, jesli ok to bedzie moglo sobie stac spokojnie i wtedy cos tam dłubać ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli już jakaś dodatkowa myśl jest?

Trzymam kcuki za projekt(y) ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powodzenia w remoncie. Dużo pracy przed Tobą, ale takie projekty lepiej robić samemu, jak tylko ma się trochę pojęcia i wiedzy.

Będę tutaj na pewno zaglądał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Udało mi się skończyć układ hamulcowy przód. 

8259ed361e805d14.jpg

a52b81119c27f068.jpg

Wrócił też gaźnik z kompletnej regeneracji.

996fe5c9bba132c0.jpg

 

Małe rzeczy, a cieszą ?

 

W tym tygodniu plan jest na skończenie tylnego zawieszenia 

 

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O kurde ! Że ja dopiero dziś trafiłem na ten temat. Będę obserwował Ja też marze o takim klasyku z naszej stajni. Ja bym chciał Audi 100 C1 w 2 drzwiach, nie mylić z coupe. Twoja 60 też piękna. Daj znać jak prace. Powodzenia !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 10.11.2019 o 23:23, Damianq napisał:

O kurde ! Że ja dopiero dziś trafiłem na ten temat. Będę obserwował Ja też marze o takim klasyku z naszej stajni. Ja bym chciał Audi 100 C1 w 2 drzwiach, nie mylić z coupe. Twoja 60 też piękna. Daj znać jak prace. Powodzenia !

Co do prac  , to dzieje się tylko z podzespołami,  niestety poprzedni blacharz jest dość nie słowny i teraz muszę szukać kogoś kto się tym odpowiednio zajmie. Prawdopodobnie plan z wyjechałem autem na drogi wiosna nie wypali... ?

Życzę rowniez powodzenia w szukaniu i odbudowie  ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Blacharz umówiony, początkiem stycznia auto wjeżdża na warsztat, gdzie karoseria będzie kompletnie oczyszczona , zabezpieczona no i zrobiona kompletna blacharka.

Tymczasem sam działam dalej.

Mały serwis skrzyni z wymianą oleju na Liqui Moly Hypoid 8080w-90 .Dodatkowo cała oczyszczona pomalowana,  nakrętki oraz śruby ocynkowane na złoto 

6d197253d7d7b655.jpg 

02701931500d66f6.jpg

Pompa wody również po odświeżeniu wraz z wymianą uszczelek 

990fd8b52b9a83fc.jpg

 

Tylna belka wraz z hamulcami również ukończona i gotowa do montażu 

a5e54cb0e1950d9e.jpg

39ef59ae9107ac47.jpg

4238f551b7f51985.jpg

 

Robią się także chromy, czekam na odblysniki lamp oraz mam nadzieję że do świąt uda mi się dokończyć tapicerkę ?? 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...