Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Nietypowy problem z temperaturą


Wa1ch

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry! Jestem nowy na forum.

Mam nietypowy problem z temperaturą w moim ajm.

Mianowicie temperatura zaczyna rosnąć do 120 stopni.

Przy spokojniej jeździe po mieście nie przekracza 100 stopni (czasami jest idealnie 90). Przy ostrzejszej jeździe temp szybciej wzrasta Po za miastem na 20km trasie staje średnio 2 razy, bo temp skacze do 120. Niedawno jak się spieszyłem jak skoczyło mi do 120 to wrzuciłem na luz i temp zaczęła spadać (może jak silnik nie jest pod obciążeniem to się mocno nie nagrzewa).

Winę zrzuciłem na termostat, ale po wymianie nic się nie zmieniło

Podejrzenia padły na czujnik temperatury. Po wymianie go oczywiście znowu nic się nie zmieniło.

Postanowiłem przejechać się trochę szybciej, aż wskazówka temperatury znowu wzrośnie. Zatrzymałem się, otworzyłem maskę i sprawdziłem płyn, który był wręcz letni (nie gotował się).

Sprawdziłem też kanał 51 w klimatroniku i pokrywał on się on z wskaźnikiem na desce. Wymieniłem drugi czujnik temperatury wymieniając płyn chłodniczy. I znowu to samo!!!! 

 Rozrząd z pompą wody był wymieniany rok temu. Planuje jeszcze sprawdzić termostat czy działa prawidłowo.

Jak myślicie kto jest winowajcą?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Wa1ch napisał:

Sprawdziłem też kanał 51

Kanał 49 to temp. z czujnika g2, czyli to co pokazuje na liczniku. Porównaj z tym co pokazuje vag dla g62. Różnica nie powinna być większa niż 2-3 stopnie.

Nie wiem jak w tdi ale zazwyczaj czujnik temp. jest czujnikiem zespolonym, czyli g62 i g2 w jednym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...