Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Proszę o analizę logów


morgan84

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

mam problem z silnikiem 1,8T AEB w którym pół roku temu została podniesiona moc na 250KM i 380Nm  (większy intercooler, wtryski, turbo hybryda, brak przepływki, cały wydech 2,5" ) 

mapa ustawiona była tak ze od 3500obr była pełna moc, niestety od jakiegoś czasu auto straciło moc i jeździło jak seria.

opiszę co sprawdziłem i wymieniłem:

- sprawdziłem ciśnienie paliwa i wyszło że przy pełnym gazie dochodziło do 6bar. (wymieniłem regulator ciśnienia paliwa na 3 bary teraz max dochodzi do 4bar...) 

- sprawdziłem kompresje silnika wyszło 12, 11, 12, 11 (chyba tragedii niema)

- kupiłem VCDSa i na "auto skan" wyszło, że jest walnięty czujnik położenia wałka rozrządu oraz przepływka. (Wymieniłem oba elementy  auto od razu zaczęło lepiej chodzić, ale  zbiera sie odczuwanie dopiero powyżej 5000obr i niema takiego kopa jak wcześniej.)

- świece, cewki wymienione na nowe 6miesięcy temu.

zastanawia mnie doładowanie grupa 115 (mapa od razu zadaje 1,55bara od 1500obr do samego końca, a turbo bardzo wolno wstaje i dochodzi max do 1,2bara)

podeśle również logi z czasem wtrysków i kątem zapłonu.

Bardzo proszę o analizę i pomoc 

LOG-01-002-003-115mm2.CSV

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tych logów niewiele da sie powiedzieć, oprócz tego że turbo wstaje masakrycznie słabo, zrób komplet logów czyli 002+033, 003+020, 115+118. Układ dolotowy jest szczelny? zawór dv sprawny? Wogóle ten program to jakoś dobrze nie wygląda patrzac po zadanym ciśnieniu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć! 

dziękuje za szybką odpowiedź, mnie też dziwi ze program zadaje pełne ciśnienie w całym spektrum obrotów, myślalem że powinno to iść bardziej "liniowo" ale nie znam sie na mapach... 

Idę zrobić logi o które prosiłeś i zaraz wrzucę.

pozdrawiam 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wrzuć je na vaglogi.pl i wklej linki, łatwiej się czyta potem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

VAGLOGI.PL

VAGLOGI to usługa która pozwoli Ci przesłać logi z programu VCDS lub VAG-COM i udostępnić je w przyjaznej formie np. na forum

 

VAGLOGI.PL

VAGLOGI to usługa która pozwoli Ci przesłać logi z programu VCDS lub VAG-COM i udostępnić je w przyjaznej formie np. na forum

 

VAGLOGI.PL

VAGLOGI to usługa która pozwoli Ci przesłać logi z programu VCDS lub VAG-COM i udostępnić je w przyjaznej formie np. na forum

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obawiam się że przy tym setupie i na tym programie to nikt po logach nie będzie w stanie Ci pomóc, zajmij sie narazie tym co pisalem i znajdz przyczyne bardzo poznego wstawania turbiny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...