Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Drgania w kabinie przy około 120km/h


Tomcio 65

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Od jakiegos czasu mam problem ze swoja audi a4 b8 z 09.2009r 2.0 TDI (manual) mianowicie juz przy predkosci powyzej 100km/h (najbardziej 120 i wyzej) wyczuwalne mam bardzo duze drgania w kabinie oraz na kierownicy- koła 3 razy wywazane u kazdego z innych wulkanizatorów i nic. Poszukałem wiele posów z tym zwiazanych i opini jest wiele. Mianowicie koledzy opisuja ze sa zle wywazone koła, uszkodzone przeguby wewnetrzne na poloiach, uszkodzona połos przechodzaca przez skrzynie biegów ( mam manuala 6 biegowego) uszkodzone tuleje na wahaczach dolnych "bananach" i ze maja byc poliuretanowe, uszkodzone koło dwumasowe.

Koledzy prosze o mega pomoc w sprawie gdyz nie chce wymieniac wszystkiego po kolei a mozna w trakcie jady dostac z tym szału i nie idzie normalnie jeździc powyzej 100km/k :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, Tomcio 65 napisał:

koła wazyłem juz u 3 wulkanizatorów, raczej to odpada

wymien banany na polift i z głowy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czym sie to dokładnie rózni, słyszałem ze tuleje maja 75mm i najlepiej montowac poliuretanowe. Normalnie je przebijac na prasie tak??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli jednym słowej wyszła wadliwa partia wahaczy z 2009roku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też miałem ten problem i też nie wierzyłem, że to koła są źle wyważone. Sprawę załatwiło wyważenie kół z testem drogowym, jak u kogoś nie pomaga wyważanie na zwykłej wywazarce to polecam z testem drogowym. Dodam jeszcze, że jak koła miałem wyważone na zwykłej wywazarce to były drgania powyżej 100 km/h, a gdy pojechałem na wyważenie z testem drogowym to się okazało, że musieli opone obrócić o 180°.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musisz znaleźć warsztat który posiada wywazarke z testem.

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja u siebie również robiłem wyważanie z testem drogowym, jakiejś specjalnej różnicy nie zauważyłem choć fakt że musiał któraś tam oponę obracac/przesuwać, a pomogła wymiana samych tulei w bananach. Auto z 2008 roku, czyli tuleje 65mm i brałem lemforder. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@puczyl1990 Tuleje wymieniłeś same zostając na 65mm czy przeszedłeś na 75? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, eon napisał:

@puczyl1990 Tuleje wymieniłeś same zostając na 65mm czy przeszedłeś na 75? 

Tak same tuleje, założone LEMFÖRDER 65mm i jak ręką odjął. 

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 2.02.2021 o 23:51, puczyl1990 napisał:

Tak same tuleje, założone LEMFÖRDER 65mm i jak ręką odjął. 

Hej patrzę, ze w opisie masz A4 b9, te tuleje wymieniane rozumiem w poprzednim aucie w b8?

bo w b9 chyba już są te nowe - mam podobny problem z drganiami ale w B9 i te tuleje jak patrzę wyglądają OK są miękkie ale podobno takie mają być, nie stukają - ale cholera wie może kiedyś był tam ten olej a już nie ma i dawno umyte.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 7.07.2022 o 19:49, pz87 napisał:

Hej patrzę, ze w opisie masz A4 b9, te tuleje wymieniane rozumiem w poprzednim aucie w b8?

bo w b9 chyba już są te nowe - mam podobny problem z drganiami ale w B9 i te tuleje jak patrzę wyglądają OK są miękkie ale podobno takie mają być, nie stukają - ale cholera wie może kiedyś był tam ten olej a już nie ma i dawno umyte.

Tak, tuleje były wymieniane w B8, teraz nie mam póki co tego problemu w B9. Ja w sumie wymieniałem w ciemno, bo na aucie jak sprawdzał mi mechanik to też wszystko było ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...