Jump to content
2 2
Tomcio 65

Drgania w kabinie przy około 120km/h

Recommended Posts

Witam

Od jakiegos czasu mam problem ze swoja audi a4 b8 z 09.2009r 2.0 TDI (manual) mianowicie juz przy predkosci powyzej 100km/h (najbardziej 120 i wyzej) wyczuwalne mam bardzo duze drgania w kabinie oraz na kierownicy- koła 3 razy wywazane u kazdego z innych wulkanizatorów i nic. Poszukałem wiele posów z tym zwiazanych i opini jest wiele. Mianowicie koledzy opisuja ze sa zle wywazone koła, uszkodzone przeguby wewnetrzne na poloiach, uszkodzona połos przechodzaca przez skrzynie biegów ( mam manuala 6 biegowego) uszkodzone tuleje na wahaczach dolnych "bananach" i ze maja byc poliuretanowe, uszkodzone koło dwumasowe.

Koledzy prosze o mega pomoc w sprawie gdyz nie chce wymieniac wszystkiego po kolei a mozna w trakcie jady dostac z tym szału i nie idzie normalnie jeździc powyzej 100km/k :(

U mnie to była sprawa kół:

koła wazyłem juz u 3 wulkanizatorów, raczej to odpada

35 minut temu, Tomcio 65 napisał:

koła wazyłem juz u 3 wulkanizatorów, raczej to odpada

wymien banany na polift i z głowy

\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\O A4 wiemy wszystko....inni mogą nas tylko kopiować\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\

Czym sie to dokładnie rózni, słyszałem ze tuleje maja 75mm i najlepiej montowac poliuretanowe. Normalnie je przebijac na prasie tak??

kolega wyzej wkleił temat poczytaj

\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\O A4 wiemy wszystko....inni mogą nas tylko kopiować\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\

czyli jednym słowej wyszła wadliwa partia wahaczy z 2009roku?

Też miałem ten problem i też nie wierzyłem, że to koła są źle wyważone. Sprawę załatwiło wyważenie kół z testem drogowym, jak u kogoś nie pomaga wyważanie na zwykłej wywazarce to polecam z testem drogowym. Dodam jeszcze, że jak koła miałem wyważone na zwykłej wywazarce to były drgania powyżej 100 km/h, a gdy pojechałem na wyważenie z testem drogowym to się okazało, że musieli opone obrócić o 180°.

Z testem drogowym?? Jak to sie dokładnie robi/ wykonuje???

Musisz znaleźć warsztat który posiada wywazarke z testem.