Skocz do zawartości
IGNOROWANY

"Nowe Turbiny" mała przestroga dla Wszystkich


MaciekPL

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, nie wiem czy w dobrym dziale pisze, najwyżej proszę przenieść. Jak wiadomo ciągle czegoś brak w aucie, jak nie wizualnie to mocowo. Kiedy przychodzi moment w którym nasza turbina już nie przeszkoczy pewnej granicy zaczynamy szukać innej. Zazwyczaj każdy chce włożyć nowa, z używkami to różnie jest. Może się trafić dobra a czasem trzeba od razu do regeneracji oddać. Mój zakup był u nas na forum, kolega Czwura sprzedał mi turbine. Motor 2.0tdi turbo od 177km wersji CGLC, "nowe ori niergenerowane" .. Szkoda że to ostatnie słowo było kluczowe.. 

Turbo przyszło, ja zadowlony bo nowe. Wszystko ładnie wyglądało, trochę mnie zastanawiały pieczątki i kolor samego turba. Na innych aukcjach i ogólnie jak szukałem w internecie nie było nic takiego. W końcu przyszedł czas na montaż, wszystko fajnie. Założone można jeździć, zrobiłem trasę do Niemiec, oczywiście bez palowania, mechanik mówił że tak z 2tys km żeby jej dać spokoju. Jako że nie mam za daleko do pracy to czasem rowerem pojeździlem i drugim autem. Zrobiłem na niej około 1tys km, jadąc 60-70km/h stracił moc i zaczął mega dym lecieć z wydechu. Na drodze nic nie było widać za mną. Od razu stop silnik wyłączony i czekanie na hol. Kilka mechaników w pracy mamy, każdy od razu ze jakieś gówno z kosza założyłem lub takie co miało iść na śmietnik. Byłem pewny że to nie turbo, bo jak nowe ori pewne.. No nic trochę auta rozłożyli, Turbo tak zajechane że byli w szoku, pierwszy raz takie coś na oczy widzieli. Oczywiście dpf, wydech i inne rzeczy od oleju. Takie szczęście że nie poszło głębiej. Te rzeczy można było wyczyścić, miałem okazję od mojego ziomka to wrzuciłem całość nowa tym razem nowa prosto z magazynu w Niemczech. W normalnym przypadku, czyszczenie, demontaż/montaż oleje filtry uszczelki itd. Mogło by ładnie portfel wyszczuplic. 

Mega chodziło mi to po głowie, zacząłem szukać Turbin które są na olx i na forum były. Miałem już w oczach jak powinna wyglądać Turbina, na allegro również znajdziemy takie na sprzedaż nowe.. Później kolega L2k3 również taki przypadek miał, mówię coś śmierdzi. Wczoraj u jeszcze jednego kolegi z forum zauważyłem. Szybka interwencja, no i jestem na 100% pewny. 

TURBINY NIE SA NOWE!! Są szykowne na wzór nowych, nawet nie wiem czy jakie kolwiek testy są robione na nich. Malowane, jakieś pieczątki dziwne, po detalach można zauważyć niedociągnięcia. Ktoś wciska kit że to są nowe, trzeba megaaa na to uważać. Są pokryte jakimś olejem, u kolegi Karola śrubki od gruszki są zupełnie inne. Powinny być na torx, blaszke od gruszki ktoś pomalowal delikatnie.. Powinna być surowa, tabliczka znamionowa również powinna być surowa, śrubki na gruszcze powinny być w kolorze a nie czarne. U mnie jeszcze była śruba na wirniku pomalowana.. Ogólnie dramat, myślisz że nowa jakieś pieczątki itd. A tu taki szrot. 

Tak wyglądała moja, mam tylko 2-3 zdjęcia.IMG_20190702_001405.jpg

IMG_20190702_001418.jpg

Tak wygląda po 300tys km... ? 

 

IMG_20190629_194701.jpg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowe turbo które mam założone teraz. Na allegro można znaleźć również nowe.. Za trochę większa cenę. Dwie pozostałe turbiny pokażą koledzy, z tego co wiadomo to koles od którego kupili ma tego dużo więcej różne modele. Wstawia informacje od kogo, ja miałem od Czwury, a on od kogoś tam. Mało ważne od kogo, jak ktoś sprzedaje powinien być pewny tego co sprzedaje a jak nie to niech zostawi i tyle. 

 

IMG_20190630_201332.jpg

IMG_20190630_201411.jpg

IMG_20190630_210339.jpg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Screenshot_20190702-003636.jpgScreenshot_20190702-003648.jpgScreenshot_20190702-003628.jpgiScreenshot_20190702-003636.jpg

Tutaj materiałów zabrakło żeby była nówka.. Dziwnie że jak ktoś już takie rzeczy robi to nie trzyma się jednego schematu..  Swoją drogą to wydaje się dobry interes, kupić za 500zl jakąś zajechana, farba z 30zl sprzedać za 1450zl i można żyć hehe.. W środę wysyłam paczkę z turbina, na zwrot pieniędzy do poniedziałku poczekam jeśli nie to inaczej się załatwi.

Jeśli ktoś nie ma pewności że turbina nie jest nowa, tylko tak jak w opisanym przypadku wyżej. Proszę nie brać takiego czegoś!!! Może to się dużoo gorzej skończyć niż u mnie! Kupić używke i oddać do regeneracji z gwarancją..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie było dla Cb podejrzane że nowe turbo kosztuje ciut więcej a jeżeli uzywka????

Dobrze że skończyło się tylko tak w ten sposób bo mogło być gorzej.

Jest dział nieuczciwych sprzedawców jeżeli jesteś pewny swojego wpisz tam swoje dwa słowa....

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, wesz82 napisał:

Nie było dla Cb podejrzane że nowe turbo kosztuje ciut więcej a jeżeli uzywka????

Dobrze że skończyło się tylko tak w ten sposób bo mogło być gorzej.

Jest dział nieuczciwych sprzedawców jeżeli jesteś pewny swojego wpisz tam swoje dwa słowa....

 

Wiesz co, z tym jest różnie. Też mam jakieś części z pracy za darmo.. Jeśli coś kosztuje 200zl wystawie za 60zl nawet tutaj ja forum. Przy większej ilości, gdzie cena jest dobra i schodzi szybko to jest jakaś fajna kasa, bez czekania itd. Tylko jak widać nie w każdym przypadku tak to wygląda, nie masz sprawdzonego pewnego towaru nie sprzedawaj. Druga sprawa, kupiłem tutaj na forum, myślałem że każdy z pasją itd. Siedzi tutaj, raczej sobie pomaga niż szkodzi, więc nie myślałem żeby było coś nie tak ?

Wystawialem swoje stare części z auta, turbo i dwumase kompletna ze sprzęgłem. U mnie do ostatniej chwili działało bez zarzutu, napisałem że sprzedaje dla kogoś kto chce oddać do regeneracji. Nie wiem jak zachowa sie coś u kogoś po wyjściu itd. Wszystko jak widać zależy od człowieka i od zarobku paru groszy.. 

Tomek i Karol wstawia swoje zdjęcia, u Karola to widać poziom wykończenia turbiny znikł.. 

Edytowane przez MaciekPL
  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak wygląda ta która kupiłem, gość zarzeka się że to ori z Niemiec, na ten moment jestem w d*pie bo gość mimo zapewnień z dnia wczorajszego powiedział że turbiny nie przyjmie i kasy nie odda, twierdzi że tyle już ich sprzedał I nigdy nie było problemu. A miało być tak pięknie ????

IMG_20190701_064653960_HDR.jpg

IMG_20190701_064736851_HDR.jpg

IMG_20190701_064610450_HDR.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może za dużo nie wniesie to już do tematu, bo na pewno tyle nerwów co Ciebie to zjadło to tylko ty wiesz... Ale spójrzmy na zdjęcie poglądowe aukcji,  gdzie rzekomo na oryginalnym tłoczeniu mamy literówkę... raczej nikt w DE. nie napisze kontrolle przez jedno l. :facepalm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie też na to zwróciłem uwagę gdy dokładnie oglądałem turbinę .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko zwróćcie uwagę na tą co ja dostałem a na tą co Karol ma.. Moja to jeszcze może przejdzie na tą nową.. Ale to co kolega dostał to jest śmiech.. Po regeneracji dużo lepiej wygląda już to, z olxa od czwury też pozostawia wiele do życzenia. 

Jeśli tyle sprzedał niech przyjmie Twoja zwróci kasę i sprzeda dalej. Dobry towar zejdzie od ręki

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To samo mu odpisałem , ale juz rozmawiałem ze znajomą w policji i chyba trzeba będzie zgłosić .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz 2 tyg na oddanie bez podania przyczyny.

Zglaszaj to zostanie chodź jakaś notatka po tym..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, wesz82 napisał:

Masz 2 tyg na oddanie bez podania przyczyny.

Zglaszaj to zostanie chodź jakaś notatka po tym..

Tak masz 14 dni jeśli kupujesz od firmy, od osoby prywatnej zapomnij, jedynie jej dobra wola i tyle. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to szkoda Panowie, że takie sytuacje wynikły.. trzymam kciuki, za pozytyw w całej sprawie.

Tym bardziej szkoda, że trafiło się też z forum takie coś...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mojemu "sprzedawcy" chyba klawiatura się popsuła. 3 wiadomości odczytał i ciszaaaa, najlepsze rozwiązanie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klawiatura mu działa tylko sumienie się zepsuło..

Jutro może wstawię swoje foty gtc po umyciu pomalowaniu itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój odpisywał, ale jak mu napisałem że zgłoszę na policję to powiedział żebym sobie zgłaszał i po temacie. Muszę zebrać materiały i puścić w eter info o sprzedawcy żeby inni nie kupili lipy. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, MaciekPL napisał:

Druga sprawa, kupiłem tutaj na forum, myślałem że każdy z pasją itd.

Wybij to sobie szybko z głowy niestety.
Szczególnie jak wejdziesz do działu sprzedaży samochodów to zobaczysz jaką pasję mają forumowi handlarze do robienia forumowiczów w c**ja.

 

8 godzin temu, wesz82 napisał:

Klawiatura mu działa tylko sumienie się zepsuło..

Tacy ludzie nie mają sumienia. To jak z Tuskiem - liczy się tylko korzyść własna i rodziny.
Zawsze liczą, że jeleń nie będzie nic dalej robił z tematem, bo jak osoba prywatna to sądowo cokolwiek uzyskać graniczy z cudem. Tam się liczą twarde fakty, a nie domniemanie i opinie. 
Jedynie co z takimi ma sens to kijem przez łeb. Może kasy w ten sposób nie odzyskasz, ale przynajmiej satysfakcja, że kara wymierzona. Sory, ale taka prawda.

 

17 minut temu, karol1981 napisał:

Mój odpisywał, ale jak mu napisałem że zgłoszę na policję to powiedział żebym sobie zgłaszał i po temacie. Muszę zebrać materiały i puścić w eter info o sprzedawcy żeby inni nie kupili lipy. 

 

Pierwsze i nie wiem czy nie jedyne co ma sens to zgłoszenie do Krajowej Administracji Skarbowej podejrzenia, że koleś na lewo prowadzi działalność i nie rozlicza podatków. Skarbówka u nas zrobi więcej niż sądy/policja.


[email protected]
800060000

 

Czym prędzej poróbcie screeny z numerami telefonów, zachowajcie konwersacje itp. aby było potwierdzenie, że goście rzeczywiście takiego procederu się imają.

 

 

 

Swoją drogą co do turba @karol1981, to widać, że WG to stary śmietnik. Trochę parodia sprzedawać to jako coś nowego.

Edytowane przez Emejcz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie sprawa jest mega rozwojowa, dzisiaj byłem u turbiarza z tą turbina na ekspertyzę, gość jak zobaczył co jest w środku to powiedział że większego gówna nie widział, mówi że z zewnątrz jest pięknie zrobiona, w środek dramat. Stare uszczelnienia, piasek, stary olej. Na 100 %turbo po regeneracji. Mam protokół z tego wszystkiego, zbieram teraz papiery i sprawa idzie na policję i do skarbówki, no przecież paragonu nie ma?. @MaciekPLta aukcja która pokazałeś to dziś do gościa dzwoniłem, okazało się że turbo kupił jakiś czas temu od tego samego gościa co ja ???a o. Sam jeszcze dla kogoś z Norwegii u niego druga sztukę brał. No k**wa jakiś Monty Python ??? gość ma też screeny z rozmów ze sprzedawcą więc też podeśle. 

A poniżej kilka smaczków jak wygląda "nówka sztuka w środku" 

 

 

IMG_20190703_145541348_HDR.jpg

IMG_20190703_145926710_HDR.jpg

IMG_20190703_145620806_HDR.jpg

IMG_20190703_145431795_HDR.jpg

IMG_20190703_144559097_HDR.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli czwura ma od tego gościa który sprzedał również Tobie, proszę o screeny że kupił od niego właśnie. Oraz dokładny adres tego sprzedawcy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, MaciekPL napisał:

Jeśli czwura ma od tego gościa który sprzedał również Tobie, proszę o screeny że kupił od niego właśnie. Oraz dokładny adres tego sprzedawcy. 

Adresu niestety nie ma chyba nikt, bo inaczej już by był wjazd na chatę. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...