Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wypadanie zapłonu cewka 4 5 6


Trojan1980

Rekomendowane odpowiedzi

Pozdrawiam użytkowników      Mam problem wypada mi błąd misfire na 4 5 6 wypadanie zapłonu żółta kontrolka engine się zapala ale w jeździe nie odczuwam różnicy silnik nie trzęsie nie wydaje dziwnych dźwięków. Czytałem różne fora i powodów może być mnóstwo czy ktoś może coś poradzić ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wypadanie masz na 1 glowicy. Spróbuj na początek przełzyć cewkę np z 5 na 3 i zobaczysz czy błąd się przeniesie, tak samo zrób ze świecą. Podociskaj oraz poprzeczyszczaj kostki wiązki kabli co ida do cewek. 

Czytałem gdzieś kiedyś ze nawet moze być zaśniedziała klema od aku. Po przejechaniu kilka km nie nagrzewa Ci sie któraś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przebieg auta to 90000 mil jakieś 145000 km jak narazie zamieniłem cewki miejscami 4,5,6 na 1,2,3 auto mam od miesiąca jak kupiłem zrobiłem rozrząd wymieniony olej filtry i świece. Jak wyskoczy znowu błąd muszę podłączyć kompa i zobaczyć czy ciagle pokazuje ten sam. Sprawdzę klemy , dzięki za podpowiedz to musi być jakaś głupota bo auto jeździ dobrze tzn przyspiesza i nie trzęsie. Dam znać dzięki pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Trojan1980 napisał:

 

A jakie masz wartości w grupie 93?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://drive.google.com/drive/folders/1L1ogSgHuX6r6kgk8qLtx3tBcK1PIffWB?usp=sharing 

Postąp wg. tej instrukcji. Nie może być ŻADNYCH wypadań zapłonu! Pomimo, że soft silnika dopuszcza ich pojedyncze braki w określonym przedziale czasu (ok. 120sek.)
W moim dawnym 3.0 było tam zawsze czyściutko a rozrząd nie miałem jakoś wzorcowo ustawiony (np. jeden wałek pow. 12st. odchyłu był z tego co pamiętam) :hi:

1. Silnik rozgrzać i pozostawić na jałowych obrotach
2. Wyłączyć wszystkie możliwe odbiorniki prądu, w szczególności klimatyzację (OFF), radio i światła, samochód na luzie lub skrzynia w pozycji P/N jeśli automat.
3. Jednocześnie obserwować/zlogować statycznie przez 1-2 minuty grupy pomiarowe: 014, 015, 016
4. Udostępnić log na http://vaglogi.pl/ albo zdać relację na forum z poczynionych obserwacji :wink: 

Edytowane przez BeyerBrown
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, Trojan1980 napisał:

Przebieg auta to 90000 mil jakieś 145000 km 

No to masz rodzynka, którego tylko do kościoła trzymali :) przebieg nie bez powodu cofnięty, pewno 400 na budziku już było. Na moje cewki do wymiany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 2.07.2019 o 01:38, Trojan1980 napisał:

Pozdrawiam użytkowników      Mam problem wypada mi błąd misfire na 4 5 6 wypadanie zapłonu żółta kontrolka engine się zapala ale w jeździe nie odczuwam różnicy silnik nie trzęsie nie wydaje dziwnych dźwięków. Czytałem różne fora i powodów może być mnóstwo czy ktoś może coś poradzić ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Załączyłem fotkę po zamianie cewek ten  sam błąd się pojawił po 3 dniach 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli w grupie pomiarowej MVB 015 i 016 na którymkolwiek cylindrze wyskoczy więcej niż 5 missfierów na wolnych obrotach w określonym interwale pomiarowym (ok. 2 min.) to wg. ELSY to są możliwe przyczyny:

Spark plug faulty
Ignition coil faulty
Fuel injector faulty
Crankshaft housing leaking (do sprawdzenia stan rurek karbowanych i zaworu PVC - wszystko rozebrać, oczyścić i ocenić stan gumowej membrany w zaworze PVC!)
Check compression

Dodatkowo sprawdziłbym stan katalizatorów (MVB 046 i 047).
Jaki masz kod gotowości? Same zera?
Możliwe też, że masz uszkodzenie wiązki kablowej między ECU a cewkami i wtryskami po stronie kierowcy. Względnie uszkodzone ECU (może pojawiły się tzw. zimne luty?)

Edytowane przez BeyerBrown
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Langista napisał:

Pokaż jak masz rozrząd ustawiony.

A jak mam ci to pokazać  rozumiem ze rozebrać pas przedni?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...