Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Otwierany bagażnik gestem stopy


mikeeevans

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć.
 

Panowie powiedzcie mi jak to jest z tym otwieraniem bagażnika gestem stopy w A4 B9?
film z YT: 

 

Czy ktoś z Was montował może? Lub wie co jaki jest nr czujnika i co wiecej jest jeszcze potrzebne by to śmigało?

 

Wg. super opcja a niestety  nie mam tego u siebie.

Moze Pan @wrclaguna znajdzie czas by się wypowiedzieć :) 

 

Dzięki za odp :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najpierw to zajrzyj pod auto i od wewnątrz zderzaka bo możliwe że masz moduł i czujniki. Ja w A5 B9 nieco się zdziwiłem, jak przy wymianie dyfuzora zauwazyłem że mam moduł i czujniki do otwierania nogą ale funkcję mam nieaktywną (lub nie potrafię tego otworzyć, a próbowałem na różne sposoby). 

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 8.07.2019 o 10:04, czarny69 napisał:

Najpierw to zajrzyj pod auto i od wewnątrz zderzaka bo możliwe że masz moduł i czujniki. Ja w A5 B9 nieco się zdziwiłem, jak przy wymianie dyfuzora zauwazyłem że mam moduł i czujniki do otwierania nogą ale funkcję mam nieaktywną (lub nie potrafię tego otworzyć, a próbowałem na różne sposoby). 

Wiesz co dziękuję Ci za posta i faktycznie się dziś położyłem pod autem i wygląda jak bym miał ten moduł albo coś mega podobnego jak to: 

z tym że nie widać żadnego numeru ale wygląda na pierwszy rzut oka tak samo i też są 2 wtyczki jak tutaj i odchodzą podobne kable jak z tego modułu z linka.

 

kolego a poradziłeś sobie z tym?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, mikeeevans napisał:

Wiesz co dziękuję Ci za posta i faktycznie się dziś położyłem pod autem i wygląda jak bym miał ten moduł albo coś mega podobnego jak to: 

z tym że nie widać żadnego numeru ale wygląda na pierwszy rzut oka tak samo i też są 2 wtyczki jak tutaj i odchodzą podobne kable jak z tego modułu z linka.

 

kolego a poradziłeś sobie z tym?

Hahaha, strzeliłem i trafiłem :D Nie bawiłem się jeszcze, czekam na kabelek ze świeżym VCDS i będę kombinował. Moduł i dwa kabelki to z tego co wiem to właśnie zestaw do otwierania gestem :) czujniki były na zderzaku jeden bliżej drugi dalej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I jak tam kolego coś udało Ci się zdziałać? Zrobiłem zdjęcia z pod spodu auta o tak to u mnie wygląda

na 3 zdjęciu tą "rureczkę" można wyciągnać i wsunać - nie wiem w jakim celu hmm?

20190716_103836.jpg

20190716_103934.jpg

20190716_103953.jpg

20190716_104131.jpg

20190716_104133.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jeszcze się z tym nie bawiłem. Ta rurka na foto to raczej jakieś odprowadzenie wody, natomiast od tego modułu pamiętam że szły dwa czujniki na dyfuzorze od wewnątrz, zakończone gumową zaślepką. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taki otwór to mam fabryczny pod montaż haka, a nie że tam sensor jest ????. Fakt że otwiera się tak jak gość pokazuje szybki ruch noga do przodu i za każdym razem otwiera bez pudła. W bok sobie można machać do usłanej śmierci.?

Edytowane przez vvalery
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poł roku temu kupiłem a4 b9. Kiedy odważyłem właczyć wszystkie funkcje konfortowego kluczyka na kolejnym myciu auta czesto mi się otwierał bagażnik jak myłem dyfuzor. No i po myciu z ciekawości sprobowałem wykonać gest noga... bagażnik się otworzył. Hmm wydawało mi sie ze w konfiguratorze nie brałem tej opcji więc albo jestem w błędzie albo jest podstawowym wyposażeniem albo ktoś przy produkcji dodał bonus.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Oschty napisał:

Poł roku temu kupiłem a4 b9. Kiedy odważyłem właczyć wszystkie funkcje konfortowego kluczyka na kolejnym myciu auta czesto mi się otwierał bagażnik jak myłem dyfuzor. No i po myciu z ciekawości sprobowałem wykonać gest noga... bagażnik się otworzył. Hmm wydawało mi sie ze w konfiguratorze nie brałem tej opcji więc albo jestem w błędzie albo jest podstawowym wyposażeniem albo ktoś przy produkcji dodał bonus.

Wydaje mi się, że jeżeli masz komfortowy kluczyk i dwa przyciski na klapie to jest to w standardzie. Dziwne, bo na myjni nigdy mi się bagażnik nie otworzył od machania strumieniem wody.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie,, a ma ktos moze zdjecie jak są rozłożone te kabelki od czujnika???? Gosc u mnie zdemontował zderzak i za diabła nie wie jak były zapiete i ułozone...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 9.03.2022 o 15:07, marlll napisał:

Panowie,, a ma ktos moze zdjecie jak są rozłożone te kabelki od czujnika???? Gosc u mnie zdemontował zderzak i za diabła nie wie jak były zapiete i ułozone...

One mają swoje 'prowadnice'. Zerknij np tu na aukcji - https://allegro.pl/oferta/audi-s5-8w6-b9-16-19-zderzak-spoiler-dyfuzor-tyl-11915373191.

Jeden wyżej, drugi niżej ale ich zakończenia z tego co pamiętam są równo w jednym rzędzie. 

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie da, całkiem inne sterowniki komfortu i brak parametryzacji dla B8.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 11.03.2022 o 09:21, czarny69 napisał:

One mają swoje 'prowadnice'. Zerknij np tu na aukcji - https://allegro.pl/oferta/audi-s5-8w6-b9-16-19-zderzak-spoiler-dyfuzor-tyl-11915373191.

Jeden wyżej, drugi niżej ale ich zakończenia z tego co pamiętam są równo w jednym rzędzie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za podpowiedz...... Właśnie nie wiedziałem jak te końcówki idą...... 

Postaram się cos w week wymyśleć :D

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

siemka, wygląda na to ze mi wysiadł czujnik poprostu nie otwiera sie klapa, nie wiem prawdopodobnie czujnik, czy po wymianie trzeba go jakos adaptowac czy tylko kwestia przełożenia na nowy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na fabrycznie nowym należy wykonać parametryzację (ODISem). Używany z takiego samego modelu auta można zamontować p&p.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oki,a co z montażem ,zderzak w doł czy jakos rękę tam wcisnę bo miejsca chyba trochę jest.....dzieki za info

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...