Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[1.6 AHL] Problem z odpalaniem po dłuższym postoju.


motarko

Rekomendowane odpowiedzi

Ostatnio rano próbując odpalić samochód musiałem pokręcić trochę, gdzie wcześniej paliła na dotyk. Od tego czasu po kilkugodzinnych postojach trzeba trochę pokręcić żeby odpaliła i na początku przy dodawaniu gazu jakby przygasała, trzeba jej dać chwilę się rozbujać. Później już pali na dotyk i jeździ jak gdyby nigdy nic.  Z tego co szukałem to ludzie mieli podobny problem mając ją w gazie, moja nie jest gazowana. Miał ktoś podobny problem? Pod VAG'a jeszcze nie była podpinana, bo muszę skombinować kabel, kupiłem trzy miesiące temu te auto i nie dawała mi sygnałów do niepokoju. Audi A4 B5 1.6 AHL.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może nie do końca to samo ale miałem podobnie. U mnie pogarszało się to z czasem więc może być tak, że u Ciebie będzie podobnie (choć nie musi...).

Do wymiany miałem uszczelki w kolektorze dolotowym, był problem z odpalaniem i ogólnie obrotami, chociaż na początku właśnie zaczęło się od odpalania.

Warto sprawdzić akumulator, świece, kable.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, Knox-181 napisał:

Może nie do końca to samo ale miałem podobnie. U mnie pogarszało się to z czasem więc może być tak, że u Ciebie będzie podobnie (choć nie musi...).

Do wymiany miałem uszczelki w kolektorze dolotowym, był problem z odpalaniem i ogólnie obrotami, chociaż na początku właśnie zaczęło się od odpalania.

Warto sprawdzić akumulator, świece, kable.

Świece wymieniłem po zakupie razem z kablami, akumulator też dosyć świeży. Żeby nie wróżyć z fusów kupiłem interfejs i poleciał VCDS. Wypluł błąd G62, więc najpierw wymienię czujnik temperatury cieczy, a później zobaczymy, czy problem ustanie. Także w środę powinienem już mieć to wymienione, więc dam znać, czy już wszystko okay. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...