Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Problem z zamkiem i lusterkiem


szymonq

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Potrzebuję porady. Pojawiła mi się usterka w drzwiach kierowcy (tylko w tych jednych).

Mianowicie nie zamykają się (pilot) i nie rozkłada się lusterko.

Szyby elektryczne i głośniki działają. Wcześniej wszystko działało. Zdarzały się rozłączenia głośników ale po ruszeniu wiązką działały.

Podejrzewam kostkę w słupku. Zdjąłem gumę i zastałem tam styk wysmarowany obficie jakimś smarem koloru żółtego. Starałem się nadmiar oczyścić ale z powodu braku słabego dostępu do gniazdka w słupku jest to utrudnione.

Pytanie czy od razu iść z tym do mechanika żeby ogarnął to czy spróbować oczyścić samemu (jest jakiś spray który rozpuści syf i oczyści styki) przy okazji nie robiąc samemu jakiegoś spięcia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego znając życie to pod tym całym "syfem" masz pourywane kable i stąd takie problemy. Problem z połamanymi kablami między drzwiami a budą pojawia się na forum średnio dwa razy w tygodniu i w 99% jest powodem niedziałającego czy to zamka, czy głośników

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kable w wtyczce wyglądają ok, ale nie wiem jak sprawa się ma w gniazdku w słupku, jak tam się dostać? Trzeba zdjąć drzwi?

Dodatkowo zauważyłem, że przy otwieraniu kluczykiem ręcznie opuszczają się wszystkie boczne szyby :o To taki 'ficzer' czy jakiś błąd?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musisz mieć przerwany przewód ten w gumowej osłonie który jest między drzwiami a karoserią. Nie trzeba zdejmować drzwi. Trochę się tylko napocisz żeby zlutować przerwane przewody. Na forum są tematy wystarczy poszukać...

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, szymonq napisał:

Dodatkowo zauważyłem, że przy otwieraniu kluczykiem ręcznie opuszczają się wszystkie boczne szyby :o To taki 'ficzer' czy jakiś błąd?

tak to taki "ficzer", że można zamykać okna zamykając kluczykiem drzwi oraz je otwierać otwierając drzwi. To samo można robić przytrzymując przyciski otwierania/zamykania na pilocie/kluczyku

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm a jak to wyłączyć? Jak dla mnie to bez sensu opcja gdy przekręcając zamek, żeby otworzyć (nie długo, normalnie) opadają wszystkie okna do samego dołu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, szymonq napisał:

Hmm a jak to wyłączyć? Jak dla mnie to bez sensu opcja gdy przekręcając zamek, żeby otworzyć (nie długo, normalnie) opadają wszystkie okna do samego dołu

Poczytaj

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...