Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Korekta lakieru one step


Frond Side

Rekomendowane odpowiedzi

Jak przygotować się do korekty one step i jak zabezpieczyć lakier?

Czy to ma sens? :

– deironizacja lakieru
– dekontaminacja lakieru 
– glinkowanie lakieru
– korekta lakieru „one step”
– zabezpieczenie lakieru w postaci powłoki ceramicznej lub wosku

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W mojej opinii ma to sens.

Jednak one step ma rację bytu gdy lakier nie jest mocno zniszczony. 

No i do onestepa polecam maszynę typy DA 

Oczywiście jeszcze przed powłoka lub woskiem koniecznie odtłuszczanie ;)

Jak wosk to ja bym osobiście zdecydował się na twardy wosk syntetyczny. 

 

 

Edytowane przez lewiatan1989
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 11.07.2019 o 07:18, lewiatan1989 napisał:

 

Jednak one step ma rację bytu gdy lakier nie jest mocno zniszczony. 

Nie do końca, jesli chcesz zrobic auto w jeden czy dwa dni, pozbyc sie oksydacji czy poprostu przygotowac lakier pod zazbezpiczenie to one step jest bardzo dobrą opcją. Nie sciganiemy nie wiadomo ilu rys ale napewno lakier zyska na szklistosci a nie zawsze hcodzi o to zeby siedziec nad autem 3-4 dni robiac pełną korekte....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, FroS-t napisał:

Nie do końca, jesli chcesz zrobic auto w jeden czy dwa dni, pozbyc sie oksydacji czy poprostu przygotowac lakier pod zazbezpiczenie to one step jest bardzo dobrą opcją. Nie sciganiemy nie wiadomo ilu rys ale napewno lakier zyska na szklistosci a nie zawsze hcodzi o to zeby siedziec nad autem 3-4 dni robiac pełną korekte....

Patrząc w tej kategorii oczywiście się zgodzę, jednak efekt nie będzie tak powalający jak po pełnej korekcie. Bądź co bądź jak zrobi się one step dobrze to zawsze będzie lepiej jak było. Zedrze się przynajmniej tą najbardziej utlenioną warstwę lakieru. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, lewiatan1989 napisał:

 efekt nie będzie tak powalający jak po pełnej korekcie. Bądź co bądź jak zrobi się one step dobrze to zawsze będzie lepiej jak było. Zedrze się przynajmniej tą najbardziej utlenioną warstwę lakieru. 

:good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tym bardziej, że mam LY7W. Nie ma co sie oszukiwać, może być lepiej ale nie chodzi o szał tylko o zabezpieczenie lakieru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, Frond Side napisał:

Tym bardziej, że mam LY7W. Nie ma co sie oszukiwać, może być lepiej ale nie chodzi o szał tylko o zabezpieczenie lakieru.

Miałem kiedyś podobny odcień lakieru na poprzednim audi i szło uzyskać mega efekty :) Wtedy to jeszcze operowałem na pastach farecla :kox: - dobrze, że te czasy minęły i dostęp do chemii jest lepszy. 
Ja u siebie onestepa ostatnio robiłem na wiosnę zeszłego roku i od tamtego czasu nakładam regularnie woski syntetyczne co około 6 miesięcy  (jakoś nie mogę się wziąć w garść aby położyć ceramikę). Efekt można zobaczyć w moim poście o mojej audi (wczoraj była ogarniana z zewnątrz) aż wstawiłem zdjęcie do konkursu foto na obecny tydzień :D

 

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...