Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Minimalne parowanie przedniej szyby Latem


Marciol

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć

 

Zastanawia mnie dlaczego czasami ,nie zawsze, zazwyczaj jak jest większa zmiana temperatury, np jak ostanimi dniami deszcz leje jest w okolicach tych 17 stopni, po odpaleniu na pare sekund lekko paruje mi przednia szyba na środku, później jest ok aczkolwiek czasami nawet i w trakcie jazdy zaczyna to wracać, ta para jest z zewnątrz gdyż wycieraczki ścierają.

 

 

Klima odgrzybiona, nabita ,filtr kabinowy wymieniony w poprzednim miesiącu.

Jakieś pomysły co to może być?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Umyj szybę pianka do golenia potem dobrym płynem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tu fizyka się kłania.Jest to proces Wykraplania pary wodnej.Tak się dzieje nie tylko w samochodzie.Tak też jest w budynkach mieszkalnych.Ale to inny temat.Tak w skrócie -albo zwiększ minimalnie temperaturę w kabinie albo po prostu używaj wycieraczek co jakiś czas.Gdy dmuchawa chłodzi szybę z klimy temperaturą np20*C a na zewnątrz masz np26-28*C i do tego jest po deszczu to od zewnątrz zaczyna parować szyba (w domach ten proces jest odwrotny zwłaszcza zimą i to od środka skrapla się niekiedy woda lub para najczęściej na oknach),chłodzona od środka.Mam nadzieję ,że pomogłem w opisie tego procesu fizycznego.Pozdro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym dodatkowo sprawdził drożność odpływów w podszybiu , dookoła filtra kabinowego i silnika wycieraczek . Tam się rzadko zagląda i w zależności gdzie stajesz zbiera si ę syf z drzew różnego rodzaju /szczególnie brzozowe frędzle/ i zapycha z czasem. Jest tam wilgość też.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A filtr dobrze założony ?  Strzałeczką w dół ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 15.07.2019 o 12:33, wesz82 napisał:

Umyj szybę pianka do golenia potem dobrym płynem.

Tylko że to będzie doraźne rozwiązanie jak mniemam? 

W dniu 31.07.2019 o 15:25, Tomi 69 napisał:

No tu fizyka się kłania.Jest to proces Wykraplania pary wodnej.Tak się dzieje nie tylko w samochodzie.Tak też jest w budynkach mieszkalnych.Ale to inny temat.Tak w skrócie -albo zwiększ minimalnie temperaturę w kabinie albo po prostu używaj wycieraczek co jakiś czas.Gdy dmuchawa chłodzi szybę z klimy temperaturą np20*C a na zewnątrz masz np26-28*C i do tego jest po deszczu to od zewnątrz zaczyna parować szyba (w domach ten proces jest odwrotny zwłaszcza zimą i to od środka skrapla się niekiedy woda lub para najczęściej na oknach),chłodzona od środka.Mam nadzieję ,że pomogłem w opisie tego procesu fizycznego.Pozdro.

Tak też robię, tylko nie chodzi o to żebym cały czas wycieraczkami machał bez jaj, Rozumiem zależność fizyki ale przykładowo w poprzednim samochodzie Takiego zjawiska latem nie było, więc coś jest ewidentnie nie tak

W dniu 3.08.2019 o 06:54, dekiel 13 napisał:

Ja bym dodatkowo sprawdził drożność odpływów w podszybiu , dookoła filtra kabinowego i silnika wycieraczek . Tam się rzadko zagląda i w zależności gdzie stajesz zbiera si ę syf z drzew różnego rodzaju /szczególnie brzozowe frędzle/ i zapycha z czasem. Jest tam wilgość też.

Chodzi Ci o ten plastik na dole szyby przy wycieraczkach ? Głupie pytanie ale.. Gdzie znajduje się filtr kabinowy :D Serio.. Zawsze wymienia to mechanik przy okazji co rocznego serwisu olejowego/filtrowego

 

W dniu 3.08.2019 o 09:15, Axel1 napisał:

A filtr dobrze założony ?  Strzałeczką w dół ?

Żebym ja to wiedział, mechanik zakładał. Da radę łatwo sprawdzić ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Normalny objaw szczególnie rano i wieczorem przy większej wilgotności,wystarczy wyłączyć nadmuch na szybę ,od początku mam to jak kupiłem auto ,a mam je już 10 rok 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest to normalne po prostu zredukuj różnice temperatur na zewnątrz i w środku i "cuda" miną.U mnie jest identycznie,filtr kabinowy wymieniany 2 razy w roku ( w końcu żadne koszta) a objaw mam ten sam,który mi akurat nie przeszkadza.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, greg2505 napisał:

Normalny objaw szczególnie rano i wieczorem przy większej wilgotności,wystarczy wyłączyć nadmuch na szybę ,od początku mam to jak kupiłem auto ,a mam je już 10 rok 

Ja wtedy poprostu wyłączałem klime ale wtedy idzie się w aucie udusić więc to odpada ,hmm ale nie pomyślałem aby zmienić nadmuch, dzięki :) 

Godzinę temu, Tomi 69 napisał:

Jest to normalne po prostu zredukuj różnice temperatur na zewnątrz i w środku i "cuda" miną.U mnie jest identycznie,filtr kabinowy wymieniany 2 razy w roku ( w końcu żadne koszta) a objaw mam ten sam,który mi akurat nie przeszkadza.

 

Skoro to normalne w b6 to okej, ale ogólnie rzecz biorąc to normalne nie jest, więc w fabryce coś musieli skopać. Też właśnie myślałęm że to wina filtra ale po wymianie nadal to samo więc zastnawiałem się już czy z klimą nie tak cos czy co.

 

Okej, dzięki Panowie :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też mam takie zjawisko sporadycznie. Jednakże mi to w niczym nie przeszkadza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...