Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Odpływy panoramy


kaktusr

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Mam problem kupiłem auto i niestety okazało się że leci panorama :( W chwili obecnej zauważyłem trochę wody w bagażniku pod schowkiem lewym tam gdzie jest wzmacniacz oraz zleciało mi prawym przednim progiem na dywam. Zlokalizowałem odpływy przednie które znajdują się koło zawiasów drzwi i teraz pytanie : Czy jak zdejmę te dolne osłony progu dojdę do rurek które zapewne wyskoczyły z plastików (miałem to samo w hondzie) Czy ma ktoś jakiś rysunek, zdjęcie gdzie mam dokładnie szukać tych odpływów z przodu jak i z tyłu i co muszę rozebrać ? Podsufitka jest sucha słupki tez więc wnioskuje że są po prostu zapchane na dole.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dziękuje za las rąk do pomocy, dla potomnych choć nie wiem czy warto pisać bo jak widać sami chętni ale niech będzie...

Rozebrałem cała podsufitkę (f*ck you audi za mocowanie tylnego ślizgu pasów bez którego nie da się założyć słupka c) Okazało się że mam kompletnie zapchane tylne odprowadzenia wody i przelewało się, udrożnione kanały tylne kompresor + woda i ucięte "cycki" od odprowadzeń w nadkolu, dzięki którym teraz się nie zapcha. Lałem wodę butelką w rynny jak i na sam dach po złożeniu i sjest sucho.

Poległy zaślepki mocowań rączek i niestety ale przestał działać czujnik deszczu ? który podczas zabawy z podsufitką trochę się jak by przestawił i naprostowywałem, możliwe że coś uszkodziłem :( 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musisz podsufitkę obniżyć. 

 

Edytowane przez Muskel1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrób odrazu wszystkie 4 bo prędzej czy później z przodu też zacznie kapać i znowu bedziesz musiał podsufitkę opuszczać.  Nie dostaniesz się tylko do tylnych nie odkręcając podsufitki z przodu. Załamie Ci się w najgorszym wypadku. 

Edytowane przez Muskel1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do zdjęcia podsufitki musisz trochę porozkręcać. Odkręcenie samego uchwytu do trzymania czy też rącznika nic nie da. Lampa z przodu, słoneczniki, słupki itd. Wszystko musisz ściągać. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Udało mi sie ja minimalnie odchylić rącznik uchwyt na wieszaki słupek z pasem pasażera i dało radę tył był suchy lecz przód lewy i prawy zaczynał się moczyć  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby owinąć taśma trzeba by ściągnąć jeszcze bardziej, zrobiłem to bardzo dobrym sylikonem na 2  warstwy stosował go już kiedyś w innych złączeniach i dawał radę 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No sylikon tych zmian temperatur nie zniesie tak jak taśma. W lecie 70-80°C w zimie -20°C

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie uszczelniłem te złączki i nadal cieknie na filmiku i zdjęciu pokazuje skąd jest woda

Ręce opadają skąd to k**estwo może lecieć? 

IMG_20200927_161349.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...