Skocz do zawartości
IGNOROWANY

A4 B7 cały czas włączone światła


Knox-181

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, kupiłem kilka dni temu a4 b7 2.0T i zauważyłem ten problem, jak czytałem spotykany w b6 i b7. Światła świecą cały czas, nieważne czy przełącznik jest na 0 czy auto (jest czujnik deszczu i mroku). Z tego co się dowiedziałem to albo tryb skandynawski albo przełącznik, w przypadku przełącznika chodzi tylko o wymianę samej "wkładki"?

Pozwolę sobie też na pytanie odnośnie czujników parkowania żeby nie robić kilku tematów. Po wrzuceniu wstecznego, wyje cały czas czujnik z prawego rogu, macie jakieś pomysły co może być nie tak?

Nie działa mi też otwieranie bagażnika z pilota i jest taki problem z fis że po każdym uruchomieniu samochodu muszę go zresetować żeby zaczął pokazywać informacje..

 

Z góry dziękuję za pomoc :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak masz tryb skandynawski to wystarczy tylko zmienić kodowanie na europę w module elektryki. Co do bagażnika działa otwieranie w drzwiach kierowcy lub za przycisk w klapie?

Jak nie zresetujesz fisa to co masz na wyświetlaczu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aktualnie auto stoi u rodziców także nie mam jak sprawdzić. Bagażnik normalnie się otwiera, kluczyk nie działa a co do przycisku to auto prawdopodobnie będę miał w poniedziałek przerejestrowane to sprawdzę.

Świeca xenony.

Co do fisa, pojawia się coś typu >f< lub >s< (lub strzałki na odwrót).

Edytowane przez Knox-181
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, Knox-181 napisał:

Nie działa mi też otwieranie bagażnika z pilota

Otwieranie działa jeżeli przez kilka sekund przytrzymasz guzik na pilocie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

włącznik łatwo sprawdzić, 
wyjmij i zrób mostek na kostce włacznika pomiędzy stykami 1-3 jeśli zgasną światłą mijania to masz odpowiedź.

Jeśli nie to komputer i sprawdzić kodowanie w MCE09
co to znaczy resetować FIS, masz do wyboru 3 tryby wyświetlania...2 ekrany i ciemność,
pewnie ustawiony na na zgaszony dlatego masz ciemny

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aby otworzyć bagażnik to trzeba przytrzymać guzik na pilocie przez chwile u mnie też tak jest.

Na fisie jak masz takie literki to masz włączony kompas, jak masz nawigację RNS-E to musisz w opcjach navi wyłączyć bo w innych nawi to nie wiem jak to wyłączyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok bagażnik sprawdzę. 

Co do fis, muszę kliknąć ten przycisk od spodu prawej manetki i tam otwiera się menu z 3 opcjami i wybieram opcje menu off i pokazuje normalnie informacje o spalaniu itd.

Mam RNS-E, będę szukał.

Jeśli chodzi o ten kostek, to po prostu mam zewrzeć te dwa piny tak?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak na włączniku zewrzyj piny 1 i 3. A co do fisa tak samo mam tak jak Ty jak włączę kompas, też muszę brać na menu off. Na rnse naciskasz przycisk NAV pod wyświetlaczem, potem przycisk SETUP pod wyświetlaczem i zjeżdżasz do dołu i bęcie kompas i wyłącz go i po włączeniu zapłonu będziesz miał spalenie idt. Załączam zdjęcia jak wyłączyć kompas.

IMG_20190713_192128.jpg

IMG_20190713_192138.jpg

Edytowane przez Robert Kaim
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super, dzięki wielkie! :D

Musze jeszcze tylko poszukać tematu z aktualizacją do navi bo nie mam polskiego.

 

Co do bagażnika, po przytrzymniu zamek się otwiera, klapa się nie podnosi, tak ma być?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak musisz przytrzymać guzik i co do otwierania to są dwa rodzaje zawiasów ze sprężynami i bez, ja mam te ze sprężynami i się klapa sama podnosi ale jest to opcja bo większość ma zwykłe zawiasy, jeśli chodzi o sedana bo w kombi nie było automatycznie otwieranej klapy.

Jaką masz rnse taką jak ja wersję ledową z przyciskiem media czy zwykłą z przyciskiem CD/TV pod ekranem??

Podeślę ci pliki do polskiego menu bo sam aktualizowałem radio do polskiego menu, mam pliki do wersjii LED i zwykłej jak coś to jak dasz znać jaką masz to podeślę i nagrasz na płycie CD i będzie polskie menu.

Podsyłam zdjęcia jak zawiasy wyglądają.

 

IMG_20190714_121907.jpg

IMG_20190714_121910.jpg

IMG_20190714_121936.jpg

 

Edytowane przez Robert Kaim
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam avanta więc pewnie tylko otwiera bez podnoszenia. Mam z CD/tv wrzucę zdjęcie w razie czego.

Rozumiem że jak gdzieś pogrzebie to będzie opcja do zmiany kolorów?

i jeszcze jedno pytanie, aktualizacja tylko z płyty czy karta pamięci też przejdzie?

IMG_20190714_134912.jpg

Edytowane przez Knox-181
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aktualizacja tylko z płyty.

A jakie kolory chcesz zmienić?

W menu rns e to każda opcja ma inny kolor np: radio/mp3 mają taki pomarańczowy, telefon zielony a w opcjach nawi jest niebieskie menu.

Podaje link do pobrania plików do polskiego menu.

Nagraj na płytę CD najwolniej jak się da, tylko nagraj same pliki co są w folderze bez foldera aby były same pliki na płycie.

Link: 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie pytałem bo widzę że u Ciebie inne, a nie grzebałem w niej aż tak i nie zwróciłem uwagi.

Auto odbiorę prawdopodobnie jutro więc będę kombinował ze światłami i językiem :)

Jesli chodzi o sam przełącznik to coś takiego wystarczy kupić?

 

WLACZNIK-PRZELACZNIK-SWIATEL-AUTO-do-Aud
ALLEGRO.PL

Kup teraz na Allegro.pl za 34,99 zł - WŁĄCZNIK PRZEŁĄCZNIK ŚWIATEŁ AUTO do Audi A4 B6 B7...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak. Jak to wina przełącznika to tylko to kup tylko porównaj dokładnie nr twojego bo były różne rodzaje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, super. Dzięki wielkie za pomoc, w razie czego będę jeszcze pytał ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, wracam z kolejnymi pytaniami.. 

Jechałem dzisiaj po ciemku i ogólnie światła działają tylko na auta czasami migały, jak zmieniłem na inną opcję na przełączniki (dwie koleje po auto) to w pewnym momencie zgasły na dłużej. Możliwe że jest to wina przełącznika?

I kolejene pytanie, od jakiej odległości powinny działać czujniki parkowania?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie jak masz tryb skandynawski to na 0 masz światła mijania po zapłonie, na opcji auto to chyba też, na postojówkacha masz postojowe, a na ostatniej opcji normalnie mijania. Brat ma b7 tylko bez xenonu i czujnika zmierzchu i jak miał tryb skandynawski to zawsze po zapłonie miał światła mijania, tylko jak włączył postojówki to zapalają się postojowe. Bo w Skandynawi jest taki przepis że zawsze po włączeniu zapłonu muszą sie zapalić światła.

I też mam pytanie: masz w aucie bixenony? I czy obok włącznika świateł masz taki pokrętło z napisem DRL i czujnik zmierzchu i włącznik świateł z opcją AUTO?

Ja mam czujnik zmierzchu i włącznik auto tylko bez xenonu i włączonym zapłonie i na włączonej opcji 0 brak świateł, na opcji AUTO w dzień mam światła dzienne tzn długie świecą na 30% a w nocy zapalają się mijania, na potojówkach mam postojowe, a na ostatniej opcji mam mijania nawet w dzień tak jak w autach bez czujnika zmierzchu. Ja nie mam xenonu.

Jak się dowiem jaką masz konfiguracje to u siebie zmienię kodowanie na światła skandynawskie i nagram film jak to działa i podeślę to porównasz. Może coś się tak wykombinuje.

A co do czujników to nie wiem jutro podjadę pod dom i sprawdzę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...