Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Dźwięk rozrządu po odpaleniu na zimno


Siedem7

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Proszę o pomoc w zdiagnozowaniu czy rozrząd jest już do roboty czy chodzi prawidłowo. Samochód ma najechane 319 000, świeżo po wymianie oleju - Motul XClean 8100 5W30.

Samochód kupiłem tydzień temu od znajomego. Twierdzi, że wszystko było wymianiane na czas, jednak nie powiedział mi, że całe zawieszenie z przodu jest do roboty.

Diagnoza mechanika:

Zawieszenie przód całe
Amortyzatory przód
Osłony przegubów
Intercooler lewy i prawy
Nadkola przód
Osłona silnika (popękana)
Kompresor klimatyzacji

Zostać przy tym samochodzie czy odstąpić od umowy?

Z góry dziękuję za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Siedem7 napisał:

Twierdzi, że wszystko było wymianiane na czas, jednak nie powiedział mi, że całe zawieszenie z przodu jest do roboty.

To nie sprawdzałeś auta przed zakupem? No tak, bo to od znajomego ?

Jak zapłaciłeś za to z 10tys to się opłaca robić, a jeśli rzeczywiście to wszystko do roboty co wymieniłeś+rozrząd to koszty w grubych tysiącach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, przem8 napisał:

To nie sprawdzałeś auta przed zakupem? No tak, bo to od znajomego ?

Jak zapłaciłeś za to z 10tys to się opłaca robić, a jeśli rzeczywiście to wszystko do roboty co wymieniłeś+rozrząd to koszty w grubych tysiącach.

Zapłaciłem 19tys. No tak, zaufałem znajomemu i nie sprawdzalem...

A jak z dźwiękiem tego silnika? Słychać coś niepokojącego, czy pracuje prawidłowo?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, Siedem7 napisał:

1. Samochód kupiłem tydzień temu od znajomego. Twierdzi, że wszystko było wymianiane na czas, jednak nie powiedział mi, że całe zawieszenie z przodu jest do roboty.

2. Zostać przy tym samochodzie czy odstąpić od umowy?

 

1. Chyba wiedziałeś na co być przygotowanym w przypadku tej jednostki jeśli zaniedbana.

Z tego co opisujesz to na czas chyba tylko tankował a olej i filtry to nie wszystko przy tym silniku.

2. Policz dokładnie koszty i podejmij decyzję. Ja odstąpiłbym od umowy.

To może być niezła skarbonka, no chyba że jesteś pasjonat i to z zapasem kasy..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Siedem7 napisał:

Zapłaciłem 19tys. No tak, zaufałem znajomemu i nie sprawdzalem...

A jak z dźwiękiem tego silnika? Słychać coś niepokojącego, czy pracuje prawidłowo?

Jak dojdzie rozrząd i będziesz robił na dobrych częściach to można dołożyć kolejne tyle co dałeś za pojazd.

Trudno tak prawidłowo na słuch ocenić ten rozrząd. Przed wymianą oleju było głośniej ?.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, KINIAM napisał:

Trudno tak prawidłowo na słuch ocenić ten rozrząd. Przed wymianą oleju było głośniej ?.

Nie zauważyłem różnicy, wydaje mi się, że brzmi tak samo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcesz odstąpic od umowy? To kupowałeś samochód przez internet i przysługuje ci na mocy  art. 27 ustawy z dnia 30 maja 2014 r. o prawach konsumenta możliwośc odstąpienia od umowy, czy zawierałes ja normalnie w 4 oczy i jeszcze nie daj boże z jakimś swiadkiem? Może masz w umowie zapis 

§ 5

Kupujący oświadcza, że stan techniczny pojazdu jest mu znany i nie wnosi do niego zastrzeżeń

 

Więc sorry memory, ale płyniesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, KINIAM napisał:

Jak dojdzie rozrząd i będziesz robił na dobrych częściach to można dołożyć kolejne tyle co dałeś za pojazd.

Trudno tak prawidłowo na słuch ocenić ten rozrząd. Przed wymianą oleju było głośniej ?.

Rozrząd na oryginalnych częściach to jakieś 7 tys a zawieszenie sypie się w każdym aucie, jeżeli rozrząd nie jest do wymiany to niech znajomy opuści jakieś 2 tys na zawierzenie i bierz furę 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, bosniak_sg napisał:

Chcesz odstąpic od umowy? To kupowałeś samochód przez internet i przysługuje ci na mocy  art. 27 ustawy z dnia 30 maja 2014 r. o prawach konsumenta możliwośc odstąpienia od umowy, czy zawierałes ja normalnie w 4 oczy i jeszcze nie daj boże z jakimś swiadkiem? Może masz w umowie zapis 

§ 5

Kupujący oświadcza, że stan techniczny pojazdu jest mu znany i nie wnosi do niego zastrzeżeń

 

Więc sorry memory, ale płyniesz.

Nie wprowadzaj chłopaka w błąd, ten zapis w świetle prawa nie daje nic, jeśli kupujący ukrył wady, które nie psują się z dnia na dzień jak np. zawieszenie itp.  Jak kolega wyżej napisał idź do znajomego i niech troszkę spuści z ceny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Lomax211 napisał:

Nie wprowadzaj chłopaka w błąd, ten zapis w świetle prawa nie daje nic, jeśli kupujący ukrył wady, które nie psują się z dnia na dzień jak np. zawieszenie itp.  Jak kolega wyżej napisał idź do znajomego i niech troszkę spuści z ceny.

 

Edytowane przez bosniak_sg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spuścić chłopie to się może ale na babe, a nie z ceny. Idę o zakad z toba tutaj publicznie że nic nie ugra w świetle prawa, przerabiałem temat sam osobiscie z kancelaria adwokadzka i nie ugra nic. Kolega kupił Samochód w poznaniu i wracając do Krakowa w połowie drogi rozleciał się silnoik. Złożył pozew, sprawa 2 lata w sądzie rzeczoznawcy, opinie biegłych sądowych i co i gówno. Przegrał. Ja sprzedałem swoje audi też się babie rozleciał motor , odbiły się zawory na 2 cylindrach w lewej głowicy. rzeczoznawcy, opinie biegłych, opinie z ASO i co i też gówno , baba wycofała pozew, mogę ci na dowód wkleić opinie z kancelarii adwokackiej. Jeżeli kupiłeś samochód z prywatnych rąk to jeżeli nie udowodnisz że coś zrobił sprzedający umyślnie np wsypał trocin z olejem do silnika to jestes w d*pie i tyle. Sprzedajacy może nie byc ekspertem motoryzacji i dla niego jeżeli samochód miał ważny przegląd techniczny i jeździł to był sprawny, a że tobie niby brzęczy rozrząd, czy coś niby tłucze w zawieszeniu to twoja sprawa i gajowego, po nowe to do ASO.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten dźwięk wycisza się po chwili? Bo może to też byc podkładka pod wtryskiwaczem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najważniejsze pytanie to czy hałasuje za każdym razem czy tylko po kilku  godzinach i jak długi jest hałas 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Ziewal napisał:

Najważniejsze pytanie to czy hałasuje za każdym razem czy tylko po kilku  godzinach i jak długi jest hałas 

 

19 godzin temu, prze.mo napisał:

Ten dźwięk wycisza się po chwili? Bo może to też byc podkładka pod wtryskiwaczem

Taki dźwięk jest po odpaleniu na zimno, później ładnie pracuje

Edytowane przez Siedem7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak długiego słychać  grzechotanie i czy za każdym razem jak jest zimny ? U mnie czasem słychać i nie dłużej niż sekundę więc ja nie mam się jeszcze czym martwić może u Ciebie jest podobnie ?

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Ziewal napisał:

Jak długiego słychać  grzechotanie i czy za każdym razem jak jest zimny ? U mnie czasem słychać i nie dłużej niż sekundę więc ja nie mam się jeszcze czym martwić może u Ciebie jest podobnie ?

Nie słucham za każdym razem, ale przypuszczam, że tak. U mnie również nie dłużej niż sekunda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, ziolek335 napisał:

Rozrząd. A później może być takie coś...

Uuu, nie wygląda to dobrze. Twoje zdjęcie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak. Był krótki grzechot przy odpalaniu na zimno. Środkowy ślizg się rozpadł i tak sobie pływał w misce :) Na szczęście tylko dwie główne panewki wału były lekko przytarte ale mogło się skończyć zatarciem silnika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Siedem7 napisał:

Nie słucham za każdym razem, ale przypuszczam, że tak. U mnie również nie dłużej niż sekunda.

Posłuchaj czy za każdym razem ale jak nie dłużej niż sekundę to nie masz się czym martwić 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...