Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Problemy z immo


Bukar21

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, liczę na pomoc bo zostałem w kropce i nie wiem co zrobić. Do samochodu dostałem dwa klucze (1 działający i drugi który poprzedni właściciel zakupił do zakodowania). Niestety pierwszy klucz zgubiłem i musiałem jechać zakodować drugi. Już przy próbie zapalenia auta byłem zdziwiony bo okazało się że immo było zrobione off bo auto normalnie odpaliło lecz zapalały się awaryjne i nie dało się włączyć klimy (pilot sam dopasowałem wcześniej więc z alarmem problemu nie było). Teraz zaczynaja się schody, w końcu pojechałem na dorobienie klucza i po "zaprogramowaniu" klucza na zegarach w miejscu przebiegu dziennego był napis "DEF" a po paru sekundach od odpalenia zaczynała migać kontrolka świec żarowych. Jak to powiedział pan "Ten napis DEF będzie to nic nie jest". Lecz jeszcze tego samego dnia po południu poprzednie obiawy wrociły (awaryjne i brak klimy). Pojechałem pan zakodował jeszcze raz i o dziwo napis DEF znikł oraz kontrolka świec przestała się migać ale po 1 dniu awaryjne znów wrociły. Podpiąłem vaga sprawdziłem błędy i zobaczyłem masę błedów związanych z komunikacją immo ze sterownikami. Oddałem auto do innego elektryka awaryjne znikneły ale znów na jeden dzień. Ktoś może poradzić co to może być? Czy zegary są już do naprawy? Tamte błędy to były typu brak komunikacji immo z modułem komfortu lub immo ze sterownikiem silnika.

Proszę o pomoc

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na poczatek dobierz się do skrzynki z ECU i sprawdź wszystkie kostki i piny czy nie są mokre,zgnite czy co gorsza już zielone, Licznik ewidentnie nie widzi sterownika silnika ani po CAN ani po OBD.

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, pieciajek napisał:

Na poczatek dobierz się do skrzynki z ECU i sprawdź wszystkie kostki i piny czy nie są mokre,zgnite czy co gorsza już zielone, Licznik ewidentnie nie widzi sterownika silnika ani po CAN ani po OBD.

Dzięki jutro się za to zobiorę i obejrzę jak to wygląda, lecz wątpię bo przed dorabianiem kluczy nie było żadnych błędów i wszystko działało jak należy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak działało jak pisałes ze klucza się nie dało dokodować bo immo bylo zawieszone w ECU to tak jakby go nie było i śrubokrętem byś zapalił. Gość odwiesił immo i zaczeły się schody, patrz te kostki i połączenia bo napewno coś jest wytargane albo piny zgnite.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...