Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Usunięcie DPF a wartości rzeczywiste 2.0 TDI BRD


Hograv

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Serdecznie. Zwracam się z prośbą do osób które posiadają 2.0 TDI BRD na wyśmienitym siemensie o sprawdzenie parametrów układu filtra cząstek stałych. Podobno na sterowniku  Siemensa jest bardzo ciężko usunąć Dpf? Czy to prawda? Mój komputer na dodatek posiadał plomby w postaci naklejek ABT i niby mapa została zablokowana? Filtr został wycięty w miejsce Filtra wstawione przegrody, Soft niby zrobiony.... zastanawia mnie fakt dlaczego czujnik różnicy ciśnień mierzy, czujniki temp spalin również ale filtr faktycznie jak narazie się nie wypala.  Mógłby ktoś sprawdzić w swoim egzemplarzu jak ta sprawa wygląda? Martwię się ponieważ auto trafiło już na 3 "tunerów " którzy kręcili nosem, że wygrywali ori Soft  a auto źle pracowało bla bla . Na trzecim warsztacie fura stała 3 miesiące I nagle po 3 miesiącach kogos olsnilo i podobno usunął Dpf a. Padło do Pana pytanie czy czujniki nadal pracują czy też nie ? Odparł że nie a w domku patrzę wszytsko śmiga. Pomożecie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli sterownik był modzony  przez ABT, to faktycznie jest on poblokowany, miałem już dwa takie sterowniki od nich i za każdym razem, można było zczytac mapę , ale niestety ,żadnych zmian nie dało się zapisać w sterowniku ,w obydwu przypadkach ,miały, fizycznie przecięte ścieżki, na płycie, które uniemozliwialy właśnie zapisanie, nowego softu. Kończyło się to zawsze kupnem drugiego sterownika i wtedy można było dokonywać wszelkie zmiany ...

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli wniosek z tego taki że skoro mam stary komputer a auto kupiłem z dpfem to raczej pieniążki skasowali za nic... Ale samo wypalanie udało im się usunąć, ponieważ nie wypala i spalanie mi spadło o jakieś 3 litry bo wypalała co 80 km wcześniej. Brak słów, brak sił 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

58 minut temu, Hograv napisał:

Czyli wniosek z tego taki że skoro mam stary komputer a auto kupiłem z dpfem to raczej pieniążki skasowali za nic... Ale samo wypalanie udało im się usunąć, ponieważ nie wypala i spalanie mi spadło o jakieś 3 litry bo wypalała co 80 km wcześniej. Brak słów, brak sił 

Będziesz m9al chwilę to zadzwoń do mnie 518293006

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...