Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[A4 B6 2004] Zmiana kierownicy B6 na B7 (obie bez multifunkcji)


Wytaczak

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, 

Jestem zainteresowany zmianą fabrycznej kierownicy B6 czteroramiennej bez przycisków multifunkcyjnych na kierownicę trójramienną z B7 również bez multifunkcji. Owszem czytałem znany temat gdzie instalowali kierownicę multi zamiast zwykłej jednak nie do końca wszystko zrozumiałem.

Poduszka w B6 jest jedno nabojowa a w B7 zaś dwu. Mają też inne wtyczki wpinane w "taśmę" jeśli dobrze to nazywam. Jeżeli zakupię kierownicę z B7 z poduszką i wychodzącym z niej złączem, to czego mi będzie brakować? Muszę zakupić taśmę/zwijak z wersji B7 i wtedy po prostu przepiąć zamiast starej taśmy a potem już tylko wpiąć złącze poduszki nowej kierownicy w nową taśmę? Czy jeśli dobrze myślę, to czy taśma od B7 będzie w pełni pasowała zamiast starej taśmy w B6 i elektronika obsłuży dwunabojową poduszkę bez ingerencji w elektronikę samochodu? Czy ewentualnie da się zmienić kierownicę bez zmiany taśmy?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Mam ten sam problem, chciałbym przełożyć kierownice bez multi funkcji z b7 do b6 i czy wystarczy poprostu ja podpiąć czy jest jeszcze cos co trzeba zrobić ?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja sobie poradziłem, potrzeba kierownicy, poduszki i tej tasmy/zwijaka z b7, pasuje do B6. 

Jedynie trzeba przerobić pilnikiem / nozykiem żółta kostkę żeby połączyć przewody. Po skasowaniu błędu airbag kierownica śmiga kilka miesięcy bez problemu. 

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zobaczysz sam jak przyjdzie Ci ją przerobić. Prosta robota tam jest taki zatrzask który trzeba przypiłować żeby wtyczka wyszła w gniazdo, piłowałem do momentu aż ciasno weszło jedno w drugie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...