Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Żarówki Led błąd spalonej żarówki


Krystek13

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć. Mam problem z postojówkami led. Kupiłem ostatnio żarówki postojowe Led w5w z firmy osram 6000k z canem założyłem i nie dość ze wyświetla się błąd spalonej zarowki to w ogóle się nie świecą ,na początku gdy je założyłem tylko chwile mrugaly i za chwile juz nie działały. Pacjent a4 b7

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Krystek13 napisał:

Cześć. Mam problem z postojówkami led. Kupiłem ostatnio żarówki postojowe Led w5w z firmy osram 6000k z canem założyłem i nie dość ze wyświetla się błąd spalonej zarowki to w ogóle się nie świecą ,na początku gdy je założyłem tylko chwile mrugaly i za chwile juz nie działały. Pacjent a4 b7

 

Przy LED ważna jest polaryzacja obróć je w kostce.

Jeżeli chodzi o b7 to ma wyższy próg rezystancji przy testach żarówki od b6 czy innych samochodów. Ten cały can w żarówkach to nic innego jak rezystory smd mające oszukać system. Niestety żywotność tych żarówek przez to jest dość krótka bo rezystory się bardzo grzeją. 

Wyjścia są dwa:

1. Zmiana LEDów na takie z większą rezystancją - ja osobiście polecam LEDy od @Tomnik

2. Wstawienie dodatkowych rezystorów w radiatorach w układ (wpięcie w kable postojówek) i wtedy możesz wkładać nawet zwykłe LEDy. Tyle, że rezystancję trzeba dobrze policzyć jak włożysz zbyt mały rezystor będzie się grzał przeokrutnie. 

Pozdrawiam,

Darek

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Policzyć to można, ale lepiej doświadczalnie dobrać największą możliwą wartość rezystancji przy której nie wywala błędu. Krystek13 jeżeli nie jesteś w temacie to te wszystkie "CANBUS Kontrolery" "kasowniki błędów CAN" i tym podobne to zwykłe rezystory. Mój strzał zupełnie w ciemno 50 ohm /5W

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, przy doborze odpowiedniej rezystancji musimy mieć wiedzę na temat :

-wartości "progowej" natężenia prądu ("zapisanej" w sterowniku, pod którym podpięty jest dany obwód), która musi zostać osiągnięta w obwodzie aby nie wyświetlała się informacja o uszkodzonej żarówce

-natężenia prądu płynącego przez zastępnik led

Więcej info w jaki sposób podejść do zagadnienia znajdziecie w tym temacie https://a4-klub.pl/topic/444669-halogeny-h11-led-jaki-rezystor/

Przeczytajcie też mój wpis z A6Klub, do którego podałem tam link.

 

6 godzin temu, lewiatan1989 napisał:

Zmiana LEDów na takie z większą rezystancją

W takich przypadkach rezystancję należy zmniejszyć. Zwiększa to obciążenie obwodu, zwiększamy natężenie prądu.

Edytowane przez Tomnik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...