Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jaki rozrząd? PILNE


PrzemekBBB

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć. Zmieniałem z miesiąc temu rozrząd w swoim 1.8t AWT . Kupiłem zestaw INA ... Rozrząd od razu hałasował,jak na filmiku. Znalazłem na internecie dużo opinii identycznego dźwięku po zamontowaniu tego zestawu i ludzie wypowiadali się że już zrobili tak kilkadziesiąt tysięcy kilometrów i nic się nie dzieje. Podobno wina pompy wody albo paska. Jeździłem tak miesiąc ale za bardzo wkurzał mnie ten dźwięk. Rozebrałem dziś przód i na napinaczu jest spory luz na łożysku,tak samo wycieka z niego smar. Postanowiłem że oddaje to na reklamacje,ale auto mi potrzebne więc kupuję drugi zestaw. I teraz pytanie. Ogólnie siedział u mnie hydrauliczny napinacz,ja zmieniłem na manualny jak większość osób. I teraz pytanie jaki kupić drugi? Też na manualnym tylko oryginalny? Czy wrócić do hydraulicznego? Z góry dzięki za pomoc.

 

Edytowane przez PrzemekBBB
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakiś czasu temu miałem montowany zestaw z hydraulicznym napinaczem. Pasek conti, rolki snr, pompa hepu. Cisza i święty spokój.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ty pisałeś na forum kiedyś z tym samym problemem co ja no nie? Hałasujący rozrząd INY? Po jakim czasie zmieniałeś? I radzisz wrócić do hydraulicznego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja to montowałem w a3 i do tej pory jeździ. Przejechane jest na tym prawie 50 tys. Objawy przeszły już dość dawno ale bardzo dużo tysięcy km musiało minąć. Dla mnie INA jak i gates to gówno, hałasuje charakterystycznie nie tylko w silnikach 1.8t.

Ponoć przy mechanicznym tłumiku drgań może być głośniej ale na pewno nie powinno być takiego charakterystyczne miauczenia, które powodowane jest przez paski w tych zestawach. Kilka osób na forum też miało z tym problem po montażu zestawu ina i po zmianie samych pasków nastawała cisza.

Porównując teraz pracę a3 z mechanicznym i a4 z hydraulicznym tłumikiem drgań to nie słyszę różnicy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fabrycznie był montowany hydrauliczny napinacz , a w pewnym momencie uprościli napinacz "wymyślając" mechaniczny.

Jeżeli rozrząd jest właściwie złożony, a części trzymają poziom jakościowy to nic nie powinno się dziać.....ale jak widać i słychać INA coś szwankuje od jakiegoś czasu.

Ja za jakąś "chwilę" będę sobie zmieniał samodzielnie rozrząd z pompą wody i kupiłem zestaw, który był kładziony fabrycznie czyli zestaw  SNR/NTN z hydraulicznym napinaczem + pompa wody Hepu i taki też Ci polecam, a co zdecydujesz to już Twoja sprawa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też mam taki zestawik, tani i dobry. Mam zrobione już na tym 70kkm (zaraz muszę wymieniać:D)

Edytowane przez szpakuziom
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przede wszystkim jakościowy, a to najważniejsze. Nie wiem czy wiesz, ale pod logiem,który jest na pasku (SNR) jest producent Dayco, który wielu "głośnych" producentów bije na głowę jakością pasków i to nie tylko rozrządu, ale i wielorowkowych. Używam zestawów Dayco w kilku autach i nigdy nie miałem historii typu "coś piszczy", "postukuje" itp. To tak na marginesie.

A co do wymiany to po co chcesz wymieniać rozrząd przy 70kkm ?? Spokojnie możesz to zrobić przy 90-100. Nie ma co przekombinowywać tematu, choć decyzja jest Twoja, ale to bdb jakościowo zestaw i nie ma co wpadać w skrajności.

No chyba,że mocno agresywnie jezdzisz i  całość nie ma lekko, ale to sam już wiesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam pytanie, zamówiłem sobie zestaw rozrządu do wymiany, rozpakowując napinacz z pudełka targałem za tą zapadkę blokującą tłumik drgań i niechcący go odblokowałem (wyciągnąłem tą zapadkę z napinacza). Będę mógł użyć tego napinacza przy montaż czy będzie problem?

Bez tytułu.png

Edytowane przez krzysiek91x
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...