Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wymiana chłodnicy(skraplacza) + osuszacz A4 B6 1.8T


elcioo

Rekomendowane odpowiedzi

Siemka.

Filmik - https://youtu.be/J8XiSwF6K9A

Poniżej zdjęcia z krótkim opisem, myślę, że na filmie wszystko widać. Mój pierwszy, nie piętnować ! :D

1. Odkręcamy śruby zaznaczone czerwonymi strzałkami oraz zdejmujemy kratki halogenu+halogen 

20190607_125143[1090].jpg

2. Wyjmujemy lampy. Odkręcamy po 3 śruby na stronę pod lampami. Odkręcamy śruby przy osłonie nadkola, śruby mocujące osłonę silnika z zderzakiem oraz 2 śruby wchodzące nad halogenem ( zaznaczone małą czerwoną strzałką - widoczne na następnym zdjęciu )

Śruby mocujące belkę ze zderzakiem można wykręcić, natomiast one stanowią jakby prowadnice na które potem wchodzi zderzak, więc trzeba pamiętać aby te śruby przed montażem wkręcić na miejsce. 

20190607_130910[1089].jpg20190607_133217[1091].jpg

3. Wszystkie śruby zaznaczone na czerwono. Niebieskie strzałki pokazują gdzie dać nowe gumki i ewentualnie nowy czujnik na zielono zaznaczony. Uwaga na ciśnienie z rurki od klimy!20190607_133344[1092].jpg

3. 20190607_133610[1093].jpg20190607_133620[1097].jpg

4 OSUSZACZ.

Znajduje się po lewej stronie. Śruby na czerwono, gumki na niebiesko.

20190607_143328[1098].jpg

 

Potrzeba, podstawowy zestaw narzędzi oraz nasadek. Coś do podważania (np. wyjmak) i 2h. Zapraszam Panowie również do polubienia strony (byłbym wdzięczny) oraz do odwiedzenia mnie osobiście https://www.facebook.com/CrystalQulity/

Jeszcze raz powtarzam. Post jest tylko obrazowy, wszystko na filmiku widać

Miłej zabawy, jedna z przyjemniejszych robót. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko ładnie objaśnione, dzięki za tutka, niedługo czeka mnie ta robota więc się na pewno przyda;)

Szkoda tylko że dałeś to w części technicznej a nie do działu DIY, może niech modzi przeniosą co by tu nie zaginęło w czeluściach forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, odgrzeje trochę..

Mam pytanie, czy odkręcając osuszacz też pójdzie ciśnienie z przewodów ? Wolę dopytać, niż szkód narobić:mellow:

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...