Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AJM] Problem z czujnikiem klocków hamulcowych


loozaque

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

mam problem z czujnikiem klocków hamulcowych z przodu. Z klocka normalnie wychodzi kabelek, który wpina się do instalacji, żeby była informacja o jego zużyciu. W dziwnych okolicznościach po obu stronach kabelki zostały wyrwane z klocków.

Z jednej strony został kabelek luzem i podwiązałem go zipem, z drugiej strony w ogóle nie mam tego kabla, który wychodził z klocka. Zrobiłem na gnieździe zwarcie, żeby symulować poprawny stan klocka hamulcowego. Na chwilę pomogło, ale niedługo po tym zaczął cały czas błąd klocków wyskakiwać (wystarczy przekręcić kołami lub zjechać z krawężnika) i doszedłem do tego, że wystarczy ugiąć kabel instalacji na wysokości przegubu w dowolnym miejscu i błąd wyskakuje. Podejrzewam uszkodzenie kabla instalacji (który się rozgałęzia i jest również od czujnika ABSu?).

Chciałbym uzyskać informację, czy jest szansa, że gdzieś znajdę kolejne gniazdo i będę mógł w łatwy sposób wymienić uszkodzony fragment instalacji czy może to wszystko jest "niewymienialne" i trzeba kable ciąć i dorabiać nowe?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kabel powinien iść do złącza pod ECU, możesz go wymienić ale będziesz musiał wypiąć piny z kostek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, RaThek napisał:

Kabel powinien iść do złącza pod ECU, możesz go wymienić ale będziesz musiał wypiąć piny z kostek.

Dzięki Radek za podpowiedź!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...