Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Naprawa multifunckcji. Kodowanie ABS i czujnika skrętu.


Mati12-25

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Z kolegą chcieliśmy naprawić multifunkcję w moim A4 B6 avant 1,9tdi AVF 131km. Mam kierę czteroramienną z obsługą telefonu i radio rns-e. Od początku nie świeciły się przyciski od multi ani nie działał klakson więc zimne luty w poduszce wszystko polutowane wrócił klakson i podświetlenie. Multi dalej nie działało i wywala błąd 01426- Jednostka obsługi w kole kierownicy (E221). Więc kupiłem taśmę 8E0953541D taką jak miałem wcześniej i moduł kierownicy 8E0953549Q taki jak miałem wcześniej. 

Na początek zmieniliśmy moduł po wymianie nie mogliśmy zakodować ABS ani czujnika skrętu bo nie wchodziło kodowanie wszystko robione według porad z forum. Potem założyliśmy stary moduł kodowanie się udało i wszystko było ok tylko multi nie działała. 

Po założeniu nowego modułu oraz taśmy nie wchodzi kodowane ABS. Nawet na starym module i taśmie wgl. teraz nie da się nic zakodować. Może to być przyczyna programu? Kodowaliśmy vcds12.12 i vag 409. Teraz na desce jest choinka i nie działa abs oraz esp. 

Dodam że na nowej taśmie i module i tak dalej jest błąd 01426- Jednostka obsługi w kole kierownicy (E221). Bezpieczniki sprawdzone, kable i wtyczki ok. Wszystkie połączenie przesmarowane czymś do połączeń elektrycznych. Nie wiemy już co może być winne temu że multi nadal nie działa i najgorsze jest to kodowanie które teraz nie chce wejść. 

Ma ktoś jakieś pomysły?

 

Pozdrawiam. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym jeszcze dodać że po wypieciu z taśmy kierownicy tego czujnika kata skrętu g85 i założeniu samej taśmy z modułem da się zakodowac abs tylko wiadomo nie da się wtedy zrobić adaptacji czujnika g85

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 20.07.2019 o 16:22, adioss995 napisał:

Chciałbym jeszcze dodać że po wypieciu z taśmy kierownicy tego czujnika kata skrętu g85 i założeniu samej taśmy z modułem da się zakodowac abs tylko wiadomo nie da się wtedy zrobić adaptacji czujnika g85

mam to samo, nie mogę zrobić adaptacji ktoś coś? Zamiast login w Grupie 03-ABS mam przycisk security acces. Po wpisaniu 40168 mam potwierdzenie prawidłowego przyjęcia kodu lecz przycisk Adaptation jest szary. VCDS zamiennik ver. 10.6.4

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...