Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AJM] Wylewa płyn ze zbiorniczka.


shelby97

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Problem jak w tytule, jak jeżdżę spokojnie po mieście to nic się nie dzieje ale jak wyjadę w trasę i trochę przycisnę (prędkość 140+ km/h) to płyn wyrzuca przez zbiorniczek wyrównawczy. Gdy odkręcam korek zbiorniczka to poziom płynu podnosi się ok. 2-3cm chyba nie powinno tak być.

Temperatura silnika w normie, nie wrosła powyżej 90st.C. 

Węże nie są twarde jak kamień i da się je ścisnąć bez problemu.

Wymieniłem korek od zbiorniczka bo wyglądał nieciekawie ale to nie pomogło. 

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, shelby97 napisał:

 Gdy odkręcam korek zbiorniczka to poziom płynu podnosi się ok. 2-3cm chyba nie powinno tak być.

Jeśli to zrobisz po jeździe kiedy płyn jeszcze nie wystygł to może tak być.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, 

Podłącze się do tematu. Ubywa mi plynu chlodniczego w niewielkich ilościach, zauważyłem,ze na zewnetrznej stronie zbiorniczka wyrównawczego od spodu w miejscu gdzie jest taki jakby zaworek jest wilgotno i znajdowala sie tam kropla plynu. Czy to normalne? Dolewajac płynu od gory płyn trafial bezpośrednio na ten zaworek i zaczął mocno wyciekać.  Czy mozna uszczelnić ten dolny zaworek? Jezeli tak to czym. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 22.07.2019 o 12:32, Boldrix84 napisał:

Cześć, 

Podłącze się do tematu. Ubywa mi plynu chlodniczego w niewielkich ilościach, zauważyłem,ze na zewnetrznej stronie zbiorniczka wyrównawczego od spodu w miejscu gdzie jest taki jakby zaworek jest wilgotno i znajdowala sie tam kropla plynu. Czy to normalne? Dolewajac płynu od gory płyn trafial bezpośrednio na ten zaworek i zaczął mocno wyciekać.  Czy mozna uszczelnić ten dolny zaworek? Jezeli tak to czym. Pozdrawiam

Tam nie ma żadnego zaworka tylko przelew służący odprowadzeniu nadmiaru ciśnienia i płynu, musi on być drożny. To w korku zbiorniczka jest zaworek który odpowiada za odpowiednie ciśnienie w układzie chłodniczym, w przypadku zbyt wysokiego ciśnienia zaworek upuszcza jego nadmiar. Układ płynu chłodniczego jest układem ciśnieniowym ze względu na to że płyn chłodniczy w którym jest woda (czy to gotowy płyn czy samemu się go robi z koncentratu w proporcjach 50/50) która pod ciśnieniem ma wyższą temperaturę wrzenia. Chroni to silnik a zarazem układ przed gotowaniem się wody a tym samym jej parowaniu i gwałtownemu zwiększeniu ciśnienia w układzie.

Zaślep przelew zbiorniczka a nie będziesz znał dnia ani godziny jak rozsadzi ci chłodnice, nagrzewnicę albo jakiś wąż.

Jeśli ubywa ci płynu to najpierw załatw korek na podmianę, jak nie pomoże to szukaj nieszczelności. Najgorszą i najdroższą opcją jest uszczelka pod czapką. 

Edytowane przez Hezen
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć. U mnie byla chlodnica do wymiany i wyciek ustal, także nie każdy wyciek to uszczelka...Dzieki Hezen za obszerne wyjasnienie, bo juz mialem sie brac za zaklejenie tego przelewu po zapytaniu u jednego z mechanikow, ktory powiedział,ze można i nic sie nie stanie... ale cos nie do konca mu wierzylem i tak bym sobie roz...ał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety u mnie była głowica pęknięta... (takiego bubla kupiłem ale trzeba było zrobić). Jak ktoś się zastanawia nad kosztami takiej zabawy to wychodzi w moim przypadku 4k ale cała góra regenerowana, nowe wszytskie uszczelki, nowe świece, nowy rozrząd. Przy samodzielnej robocie pewnie połowę mniej by wyszło ale jak się nie ma gdzie i czym to trzeba płacić :wallbash: . POZDARWIAM ! :closed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam może też być przyczyną wyrzucania płynu z zbiorniczka tania chłodnica dałem bodajże za nią 120 złotych i mam problem z wyrzucaniem płynu przy ostrej jeździe. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, jest to możliwe bo zamiennik może nie mieć odpowiedniego przepływu cieczy. To może powodować zwiększoną temperaturę i ciśnienie które wyrzuca płyn przez zbiorniczek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...