Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Sposob na wylaczenie START-STOP


Kevirek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Odmety internetu objawily mi cos takiego. Tradycyjny sposob wylaczenia za pomoca programu zawiodl, wiec dzisiaj probuje tego sposobu. Komus obilo sie cis takiego o uszy albo probowal moze ktos ?. Jak cos to na dniach dam znac czy ten sposob dziala i czy jakichs dalej idacych problemow ze soba nie niesie.

link_M1sE6pMd4iLQyogxomR3SAkPGVjwl6Jc,w1
WWW.WYKOP.PL

Prosta, szybka i nieinwazyjna dezaktywacja systemu START/STOP w...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 22.07.2019 o 06:50, Kevirek napisał:

Tradycyjny sposob wylaczenia za pomoca programu zawiodl

Czyli jaki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam OBDeleven i za jego pomoca mozna recznie albo korzystajace z gotowego loga wylaczyc pieknie, ladnie i schludnie system S-S. Tyle ze po jakims miesiacu od wylaczenia mialem sytuacje gdzie auto odmowilo mi odpalenia. Krecilo, krecilo ale nie odpalalo. Na domiar zlego od kiedy wywalilem S-S mialem pare incydentow gdzie auto samo mi reczny zrzucalo. Wiesz stoisz sobie na swiatlach, reczny zaciagniety, nogi odpoczywaja z dala od pedalow, pelen relax a tu autko z kopytka w goscia przed toba. Miarka sie przebrala i wlaczylem z powrotem. Wszystkie problemy znikly w oka mgnieniu. Opisywalem cala akcje w innym watku ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

VCDSem jedziesz w: 

08 HVAC: Module: 08/Air Conditioning 
Adaptation 
A/C comfort param for start/stop function 
Old Value: 5 
New Value: /wpisać zero/ 0

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, Kevirek napisał:

Mam OBDeleven i za jego pomoca mozna recznie albo korzystajace z gotowego loga wylaczyc pieknie, ladnie i schludnie system S-S. Tyle ze po jakims miesiacu od wylaczenia mialem sytuacje gdzie auto odmowilo mi odpalenia. Krecilo, krecilo ale nie odpalalo. Na domiar zlego od kiedy wywalilem S-S mialem pare incydentow gdzie auto samo mi reczny zrzucalo. Wiesz stoisz sobie na swiatlach, reczny zaciagniety, nogi odpoczywaja z dala od pedalow, pelen relax a tu autko z kopytka w goscia przed toba. Miarka sie przebrala i wlaczylem z powrotem. Wszystkie problemy znikly w oka mgnieniu. Opisywalem cala akcje w innym watku ;)

U mnie były problemy z niedoładowaniem aku, w zimę miałem z rana loterię - odpali lub nie odpali :D Na razie jest okej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze co sprawdzilem to aku, ale pomiar wzorowy. Poki co to po ponownym wlaczeniu SS wszystko jest ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sposob z odpieciem wtyczki dziala, tylko ciagle mam komunikat ze system SS przestal dzialac prosze udac sie do serwisu. Temu komunikatowi towarzyszy jeszcze przy kazdym odpaleniu auta trzykrotny sygnal dzwiekowy. Troche lipa, ale dziala xd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 24.07.2019 o 23:46, pilKOZAK napisał:

VCDSem jedziesz w:  

08 HVAC: Module: 08/Air Conditioning 
Adaptation 
A/C comfort param for start/stop function 
Old Value: 5 
New Value: /wpisać zero/ 0

no chyba nie bardzo....

vcds w tych rocznikach i tak niewiele może.

 

Edytowane przez marcin4x4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 1.08.2019 o 00:32, marcin4x4 napisał:

no chyba nie bardzo....

vcds w tych rocznikach i tak niewiele może.

 

Jak nie może jak może gdy się ma 18.9.1?  W tych nowych kodowanie działa jak w starszych 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Kodzak33 napisał:

Jak nie może jak może gdy się ma 18.9.1?  W tych nowych kodowanie działa jak w starszych 

v19 nie ma pełnej listy, nie masz opracowanych modułów itd. W starszych autach (~2010) też są braki i to nawet w popularnych modułach. Niestety z najnowszymi jest ogólny problem ale nawet VCP  zrobisz dużo więcej, generalnie w każdym roczniku zrobisz więcej...

W najnowszych autach dochodzą problemy z komunikacją, czasem DTC to kosmos i nawet nie potrafi wyczyścić albo wali odczyty z błędami.

Oczywiście do wprowadzenia powyższej zmiany wystarczy (o ile pamiętam już v16) tylko po co skoro to nie działa.

 

Edytowane przez marcin4x4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze wam powiem Panowie ze mam tego OBDeleven i jestem mega zadowolony. Gotowe logi, recznie tez idzie wszystko zakodowac, wsparcie polskiego jest bardzo dobre, 90% kanalow opisane i nazwane po polsku nie trzeba operowac numerycznie. Podreczny jest mega, wystarczy telefon. Kolesie widzialem na yt robia tym wszystko. Moze jest kodowac troche ciezej niz na lapku ale telefon masz zawsze przy d*pie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no dokładnie a VCDS chyba do dzisiaj ma białe checkboxy.

po za tym jak robimy więcej rzeczy to VCDS jest po prostu wolny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...