Skocz do zawartości
IGNOROWANY

B5 2.8Q automat na manual


TheBesci4k

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Zakupiłem a4 b5 2.8Q z automatem tip 5b, lecz nie leży mi jakoś specjalnie ta skrzynia i rozważam przekładkę na manual i tu mam kilka pytań jako iż potrzebuje pomocy w doborze części jak i skrzynii.

• Jaka skrzynia byłaby odpowiednia, 5b czy 6b, od jakiego modelu Audi, od benzynki czy od diesla, aby to się zbierało i nie muliło, a i żeby nie wystąpił efekt 4tys. obrotów przy 140km/h (robię często trasy po 700km) jak to miało miejsce w mojej poprzedniej a4 1.8T

• Jakie części będą potrzebne, tj. Co używane a co nowe musze załatwić?

• Czy dużo jest roboty z elektryką/elektroniką przy takim zabiegu, chodzi mi np. usunięcie z fisu paska z przełożeniami automatu

• Dodam, że sam tego nie będę robił z braku miejsca, jak i doświadczenia , więc zatem do kogo mógłbym się zgłosić z tym tematem? Czy ogłoszenia na portalach aukcyjnych typu " przekładka na manual - usługa " są warte uwagi? 

Jeżeli temat już był, to najwidoczniej go przeoczyłem, jednakże takiego tematu jaki by mnie interesował, nie spotkałem więc jeśli ktoś przerzucał manual do V6 z Q to prosze o kontakt.

Pozdrawiam i miłego dnia ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie już po fakcie, ale może komuś przyda się odpowiedź na przyszłość.

Taka wymiana jest średnio opłacalna nawet jak robisz to samemu. Jest też droga, bo lista części jest długa i obejmuje drogie rzeczy. Zajmuje mnóstwo czasu, a jak nie robisz tego sam tylko zlecasz komuś, to koszty robocizny będą ogromne.

Nie ma nawet sensu pochylać się nad szczegółową listą części, najważniejsze rzeczy: skrzynia biegów, wał, tylny most, półosie (jeżeli nie są takie same), wybierak od manuala, sprzęgło, pedał sprzęgła, przewody. Sama elektryka to nie jest skomplikowana sprawa, raptem kilka bitów do przekodowania, zmiana w obwodzie światła wstecznego i inhibitora rozrusznika.

Reasumując: najlepiej to chyba poszukać innego auta z manualem. A jak ktoś bardzo chce, bo np. jest fanem A4 B5, i ma egzemplarz bardzo dobrze zachowany, to rozejrzeć się za dawcą i kupić go w całości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...