Skocz do zawartości
IGNOROWANY

lampy przednie polift Valeo - Czy warto?


Piosal91

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich,

chcę wymienić lampy (ze względu na uszkodzone obie) w swoim Audi z wersji przedliftowej na polift ori valeo, pytanie czy oprócz rezania nadkola i przewodów coś jeszcze powinno mnie interesować poza znalezieniem dobrych lamp? co powiecie o tych? 

Lampa-lampy-Audi-a4-b5-s4-lift-lewa-praw
ALLEGRO.PL

Kup teraz na Allegro.pl za 950 zł - Lampa lampy Audi a4 b5 s4 lift lewa prawa xenon (8064700717). Allegro.pl - Radość zakupów i bezpieczeństwo dzięki Programowi Ochrony Kupujących!

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Kolegę, sam w b5 ale po lifcie zakładałem xenon. Poza tym że przy xenonie powinny być spryski i system poziomowania to na 99 procent jakich lamp byś nie kupił wypadało by zrobić regenerację odbłyśnika i czyszczenie szkła lampy od środka. Ogólnie sporo z tym roboty a jak wspomniałeś na dzień dobry czeka Cię rezanie błotnika i kostek do podłączenia. 

Jednakże po takiej operacji jazda jesienią i zimą będzie naprawdę fajna, bo dobrze oświetlona droga to bezpieczeństwo do tego oczy się tak nie męczą. Ogólnie same plusy.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, maciejhildek1982 napisał:

Witam Kolegę, sam w b5 ale po lifcie zakładałem xenon. Poza tym że przy xenonie powinny być spryski i system poziomowania to na 99 procent jakich lamp byś nie kupił wypadało by zrobić regenerację odbłyśnika i czyszczenie szkła lampy od środka. Ogólnie sporo z tym roboty a jak wspomniałeś na dzień dobry czeka Cię rezanie błotnika i kostek do podłączenia. 

Jednakże po takiej operacji jazda jesienią i zimą będzie naprawdę fajna, bo dobrze oświetlona droga to bezpieczeństwo do tego oczy się tak nie męczą. Ogólnie same plusy.

Pozdrawiam

rozumiem, a orientujesz się jaki koszt takiej regeneracji?, zderzak i tak mam do wymiany i planowałem tez poliftowy ze spryskami i halogenami dać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest na forum kilka osób, które regenerują lampy bądź wstawiają inne soczewki, poszperaj trochę na forum to znajdziesz. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kup zwykłe lampy z polifta na H7 zamiast ksenonów i wyślij je do kogoś z forum na przeróbkę. Soczewka Hella Intemo zrobi dużo lepszą robotę niż ori. Będziesz miał idealne odbłyśniki, zregenerowane klosze itp.

Edytowane przez Randor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Randor napisał:

Kup zwykłe lampy z polifta na H7 zamiast ksenonów i wyślij je do kogoś z forum na przeróbkę. Soczewka Hella Intemo zrobi dużo lepszą robotę niż ori. Będziesz miał idealne odbłyśniki, zregenerowane klosze itp.

też jest pomysł, potrzebuję to dość pilnie bo nie wypada jeździć z niesprawnymi ?

i tak koszty zapewne nie będą niższe niż 1000zł, ale chyba warto? niż wymieniać  na przedliftowe tak jak do tej pory miałem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie baw sie ani w przedlifty ani w ori ksenon z polifta. Kupuj jak już pisałem zwykłe polifty w ładnym stanie i wysyłaj na przeróbkę. Odezwij się do Gwerty z forum to Ci wszystko wytłumaczy i poda ceny.

Edytowane przez Randor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Randor napisał:

Nie baw sie ani w przedlifty ani w ori ksenon z polifta. Kupuj jak już pisałem zwykłe polifty w ładnym stanie i wysyłaj na przeróbkę. Odezwij się do Gwerty z forum to Ci wszystko wytłumaczy i poda ceny.

Ale i tak muszę mieć spryski tak?

Jakby ktoś miał do sprzedania jakiekolwiek części związane z wym ianą lamp i zderzaka z halogenami i spryskami polift to pisać ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a może po prostu wystarczą zwykłe poliftowe lampy? nie xenony?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spryski to zależy od rejonu kraju. U mnie nikt na to nie patarzy. Czy ksenon to jest dobry wybór zależy od Ciebie i Twoich oczekiwań. Dala mnie bezpieceństwo jest warte każdego grosza. Sam autem nie jeżdżę. Dodam, ze sam jestem przed przeróbką. Mam teraz pilniejsze wydatki związane z autem. Jeśli kupisz zwykłe lampy z dobrymi kloszami i odbłyśnikami to dadzą radę.

Edytowane przez Randor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Randor napisał:

Spryski to zależy od rejonu kraju. U mnie nikt na to nie patarzy. Czy ksenon to jest dobry wybór zależy od Ciebie i Twoich oczekiwań. Dala mnie bezpieceństwo jest warte każdego grosza. Sam autem nie jeżdżę. Dodam, ze sam jestem przed przeróbką. Mam teraz pilniejsze wydatki związane z autem. Jeśli kupisz zwykłe lampy z dobrymi kloszami i odbłyśnikami to dadzą radę.

Tak jak mówisz, na pewno ksenony dają więcej światła, to duża zaleta i daltego też na 90% jestem na nie zdecydowany, ale póki co za mało siedzę w temacie ?

Czytałem też, że te spryskiwacze do ksenonów to właśnie  trochę taki pic na wodę, w nowych autach moc i "jasność" jest niższa bodajże zamiast 3200lm jest 2000lm i moc zamiast 35W jest 25W ie nie montują sprysków fabrycznie, ale gdzie by nie czytać to wszędzie piszą inaczej ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są chyba imitacje sprysków. Tak samo jak samopoziomowania. Grunt to dbać o czystość kloszy i nie oślepiać innych.

Edytowane przez Randor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...