Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Audi A3 8V Pytanie


majestatny

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry,

W tym tygodniu zakupiłem na jednym z portalów aukcji poleasingowych Audi A3 8V Sportback z przebiegiem 215 km (!). Auto zarejestrowane 04-2018, odebrane przez leasing od klienta 06-2019 czyli przez ponad rok stało bezczynnie. Do aukcji dołączona analiza DEKRA, z której widać że opony są wymienione (założone kompletnie zdarte, stare), innych uchybień raczej nie stwierdzono. Co więcej komputer sygnalizuje konieczność zmiany oleju (okres roku po zakupie). Samochód odbieram w tym tygodniu, jednak mam cały czas możliwość wycofania się. Z tego co widzę, to ktoś nieźle zakombinował, kupił nowe audi, wykręcił opony (niewiadomo czy coś jeszcze) a później oddał do leasingu. Próbowałem dowiedzieć się w serwisie Audi, czy jest szansa, że jakoś zerknął do środka jak przyjadę po odbiorze, jednak nic poza zakresem normalnego przeglądu okresowego nie mogą ustalić. Jedynie historię auta, której przy samochodzie z takim przebiegiem nie ma.

Teraz moje pytania:

1) Czy jest możliwość żeby sprawdzić faktyczny stan auta "wewnątrz"

2) Czy konieczna jest wymiana oleju w samochodzie z przebiegiem 215 km jeżeli przez rok było praktycznie niejeżdzone?

3) Czy ma ktoś jakieś sugestie, porady co można zrobić w takiej sytuacji - zbagatelizować sprawę?

Z góry dzięki za odpowiedź - każda będzie pomocna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hey 

Rzeczywiście dziwne zabiegi przy praktycznie nowym aucie.

Ws. szczegółowej hstorii i rozkodowania VIN (wraz z wyposażeniem) zwróć się do Kolegi STANLEY.

Zdecydowanie warto wymienić olej po tak długim okresie bezczynności auta.

Akumulator sprawdzałeś ?

Pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...