Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Porównanie A4b8 do A4b9


aprox99

Rekomendowane odpowiedzi

Witam ,jako że ostatnio  jeżdżiłem A4b8 avant z zawieszeniem 1Be czyli sportowym obniżonym o 20 mm zrobiłem dzisiaj jazdę próbną A4b9 także z takowym zawieszeniem.W A4b9 według sprzedawcy jest zawieszenie w A4b9 tylko o 10 mm niższe chociaż samochód siedział nisko.Czytałem ostatnio na forach niemieckich że dużo ludzi skarży się na zawieszenie sportowe 1Be w Audi A4b9 więc dałem się skusić na jazdę próbnę

Na pierwszy rzut oka widać,przynajmniej z przodu więcej miejsca niż w A4b8.Budowa kokpitu i materiały jakoś mnie nie zachwyciły,sterowanie klimą i nadmuchem poprawiono radykalnie.W bagażniku roleta podnosi się teraz automatycznie,często zapominałem o tym  poprzedniku i to denerwowało.Lusterka boczne to żart,małe drobne do ch.ja podobne.Poza tym jak w audi karoseria porządnie wykonana nic nie trzeszczy .W A4b8 niekiedy coś lekko trzasnęło a i boczki w bagażniku niekiedy hałasowały.Brak na podsufitce schowka na okulary.Co do samej jazdy to silnik zużywa przeszło Litr mniej od A4b8,obydwa to diesle ze 150KM.Auto jakby troszkę lepiej wyciszone.Właściwie wszystko by mi pasowało ,gdyby nie to miękkie zawieszenie,tak miękkie.Kto jeżdził A4b8 z zawiechą 1BE nie zaprzyjażni się z A4b9,niby to samo ale samochód buja i jest po prostu za miękki,coś w rodzaju Mondeo.Ten fakt dyskfalifikuje w moich oczach dla mnie ten samochód.To oczywiście moje spostrzeżenia.Jak zły dział to proszę przenieść.Pozdr

Edytowane przez aprox99
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawias można wyregulować jeśli jest odpowiednia opcja. Schowka na okulary brakuje, ale po lewej stronie pod włącznikiem świateł jest tak duży schowek, że pomieści rękę aż do łokcia :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyregulować można wszystko, chodzi mi tylko o seryjne sprawy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo dzisiaj samochody są coraz słabsze i mniej trwałe. Jakość wykonania idzie do góry, za to niestety jakość materiałów spada. Do tego te nowe samochody nie mają duszy... Ale dzisiaj się tak robi samochody - mają się podobać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeździłem B9 z zawieszeniem 1BA czyli seria z ADS i dawało radę,zestrojone z quattro z resztą,może modele bez ADS są miekkie i tylko miękkie

lusterko prawe,porażka jakaś,jest za nisko obrys lustra  spada pod szybe,ciszej może dlatego że były  opcjonalne szyby przód akustyczne;-)

a co do schowka na okulary w B8 chyba tylko dedykowane audi tam wchodziły.... i te parujące reflektory przednie....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...